Сало - користь і шкода / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Важко знайти дорослу людину, яка не любить сало. Особливо вдалим варіантом вважається тандем із чорного хліба, часнику і такого ароматного свинячого продукту. А якщо ще поруч стоїть тарілка наваристого українського борщу, то відмовитися неможливо. УНІАН з'ясував, чи можна їсти сало щодня і в яких кількостях.

Чи можна їсти сало - користь і шкода

Дієтолог Людмила Гончарова каже, що сало - це дуже корисний продукт, тому що це чистий холестерин, який зміцнює наші клітини. Він іде на ремонт наших судин. За словами Гончарової, сало допомагає з тим, щоб гормональний фон перебував у гармонії. Це означає стабільну роботу ендокринної системи, судин, нервової тканини. І відповідно, психічну рівновагу та наявність стійкості до стресу.

Також фахівчиня зазначила, скільки сала можна з'їсти за раз - Гончарова радить вживати його кількості 50 г на один прийом їжі. Але робити це потрібно теж правильно.

Відео дня

Як і кому не можна їсти сало

Гончарова стверджує, що є умови для того, щоб сало не нашкодило. Його слід вживати в кількості приблизно 50 грамів. І окремим прийомом їжі. Інструкція така:

Тонко нарізаємо його. Із зеленню, зі свіжим огірком, оливковою олією чи будь-якою нерафінованою олією. Солимо вже в тарілці.

Гончарова зазначила, що бажано, щоб сало було не копчене, не мариноване, а малосолоне або зовсім не солоне.

Якщо ви сало їсте з борщем, з пампушками та іншими продуктами - воно не буде засвоюватися добре. І вам буде шкодити. У різних напрямках, де генетична у вас схильність до якихось захворювань: серцево-судинних чи якихось ще.

- додала експерт.

У який час доби краще їсти сало

Якщо дуже хочеться, то 50 грамів сала можна з'їсти і двічі на день. Але за умови, що перерва між цими прийомами їжі буде чотири години. Щодо того, в який час доби краще їсти сало, Гончарова зауважила, що їсти його потрібно тоді, коли хочеться і коли хочеться солодкого.

Коли ви нервуєте, то потрібно їсти не всілякі цукерки та зефірки з кавою, а сало. Організм нам каже: "Мені жирів не вистачає". А ми його неправильно зчитуємо, бо ми так привчили свою нервову систему як до наркотику - до цукру.

Дієтолог також зауважила, що їсти сало потрібно без хліба, часнику та без алкоголю. А серед того, що ще можна додати до сала, - коріандр або кмин.

Вас також можуть зацікавити новини: