Вісім питань допоможуть вам зрозуміти, чи ви психічнно сильна людина / фото ua.depositphotos.com

Психічна стійкість – це здатність продуктивно регулювати свої емоції, думки та поведінку навіть у складних обставинах. Це те, як ви керуєте собою зсередини, щоб краще діяти ззовні. 

Більшість з нас інтуїтивно розуміє, що для досягнення успіху на роботі та в житті потрібно мати навички саморегуляції. Але на практиці це важко зробити. CNBC поділилося міні-тестом – якщо ви відповісте "завжди" на ці вісім запитань, ви психічно сильніші за більшість.

1. Чи ви стійкі перед обличчям невдач?

Відео дня

Коли ви долаєте перешкоди і стикаєтеся з викликами, іноді поразки просто неминучі. Але ваша психічна сила визначається тим, як ви берете себе в руки і продовжуєте рухатися вперед. 

Ментально сильні люди зосереджуються на можливостях у негараздах, а не на загрозах. Замість того, щоб застрягти в непродуктивних емоційних реакціях і відчутті, що "це несправедливо", вони приймають те, що є, і запитують: "Як нам тепер рухатися далі?"

2. Чи добре ви працюєте під тиском?

Ваша здатність процвітати навіть під тиском значною мірою базується на вашому мисленні та початковій реакції на стресові фактори. Бути психологічно сильним означає думати про "виклик", а не про "загрозу". 

Якщо ви бачите в чомусь загрозу, ваше тіло реагує на неї так, як на хижака в дикій природі: прискореним серцебиттям, спітнілими долонями, напруженими м'язами і розладом шлунку. Почуття тривоги та уява про все, що може піти не так, підриває вашу працездатність. 

Психічно сильні ж люди думають: "Я готовий до цього виклику". Такий підхід допомагає їм справлятися зі стресом, концентрувати увагу і контролювати свої емоції та думки, що підвищує їхню працездатність. 

3. Чи уникаєте ви поведінки, яку демонструє людина, що шукає схвалення?

Психічно сильні люди прагнуть справжності, а не схвалення. Вони знають, що схвалення невловиме, і прагнення до нього через поведінку, яка подобається людям, може підірвати їхню впевненість, продемонструвати їхню невпевненість і створити фальшиве і тимчасове відчуття комфорту. 

Вони розуміють, як їхня потреба у схваленні стримує їх, і поводяться так, ніби вони вже мають схвалення. 

4. Чи уникаєте ви порівнювання себе з іншими?

Порівняння себе з іншими найчастіше змушує вас відчувати себе маленьким і неповноцінним. 

Це зазвичай передбачає порівняння власних слабкостей із сильними сторонами інших людей. Ви приписуєте їхній успіх якійсь вродженій перевазі, замість того, щоб розглянути контекст і фактори, які могли працювати на їхню користь. 

Люди з найбільшою психічною силою порівнюють себе лише з тим, ким вони були вчора. Замість того, щоб зосередитися на тому, чи відповідають вони комусь іншому в тому чи іншому відношенні, вони запитують себе, чи стають вони кращими версіями самих себе. 

5. Як часто ви кидаєте виклик статусу-кво?

Психічно сильні люди знають, що сміливість веде до зростання. Сміливість означає мислити масштабно, ризикувати, переступати через дискомфорт, пробувати щось нове і приймати зміни заради чогось вартісного.  

Вона вимагає розкриття переконань, які стримують вас, викриття некорисних припущень і застійних історій, які ви розповідаєте самі собі, а також зняття ярликів, які ви самі собі навісили і які вас обтяжують. 

Сміливість означає заміну обмежуючих переконань, таких як "я недостатньо хороший", на переконання, що розширюють можливості, наприклад, "я маю всі здібності, необхідні для досягнення успіху".

6. Чи вмієте ви керувати своїми негативними емоціями в момент їх виникнення?

Психічно сильні люди не дають негативним емоціям взяти гору.  

Замість цього вони намагаються зрозуміти те, що відчувають, і це втрачає над ними владу. Потім вони логічно переоцінюють ситуацію і переосмислюють її таким чином, щоб вжити заходів, які призведуть до позитивних результатів.  

7. Як часто ви (або інші) можете сказати, що ви рішучі?

Нерішучість – це відсутність саморегуляції, дисципліни, сміливості та переконань. Вона особливо шкідлива для людей на керівних посадах. 

На роботі нерішучість може завести організацію в глухий кут, виснажити енергію команди і зашкодити відчуттю впевненості співробітників. Коли лідери не приймають рішення, вони занадто довго залишають кілька варіантів відкритими, що коштує організації грошей.

У житті ж нерішучість дозволяє комусь іншому вхопитися за те, за що не вхопилися ви. Це призводить до того, що ви витрачаєте час на сумніви, який могли б витратити на те, щоб бути першим. 

Психічно сильні люди діють рішуче, оцінюють ціну неправильного рішення в порівнянні з нерішучістю, встановлюють терміни для прийняття рішень, швидше приймають неминучий вибір і охоче роблять жорсткі, непопулярні кроки, коли це необхідно. 

8. Як часто ви притягуєте себе до відповідальності за власні вчинки?

Психічно сильні люди не бояться дивитися в дзеркало і запитувати себе: 

  • "Де я шукаю виправдання замість того, щоб рухатися вперед?" 
  • "Де я уникаю проблеми замість того, щоб вирішувати її?"
  • "Де я звинувачую замість того, щоб бути хоробрим?"

Нести відповідальність за себе і власні рішення не завжди легко, але робити правильні речі рідко буває легко. 

І памʼятайте, навіть якщо зараз ви не можете відповісти "завжди" на всі вищезазначені питання, це не означає, що ви ніколи не зможете. Маючи правильні наміри та інструменти, ви можете стати – і залишатися – психічно сильнішими. 

Вас також можуть зацікавити новини: