Басейну Амазонки напророкували швидке знищення

09:58, 15 червня 2017
Природні ресурси
1853 0

Головними чинниками деградації екосистеми вважається вирубка лісів, зміна русла річок, масове зниження біорізноманіття та ерозія ґрунтів.

Басейн є джерелом 20 відсотків прісної води на планеті / фото www.natureflip.com

Вчені з Бразилії, Німеччини, Сінгапуру, Великобританії та США спрогнозували настання катастрофи в Амазонській низовині. Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature.

Фахівці розрахували індекс DEVI (Dam Environmental Vulnerability Index) для різних територій, що належать до Амазонської низовини. Даний параметр варіюється від 0 до 100, його максимальне значення відповідає повному знищенню екосистеми.

Читайте такожВ гирлі Амазонки вчені виявили великий кораловий риф

Найвищі значення DEVI (більш 80) припадають на території, що відносяться до Мадейрі — найбільшого притоку Амазонки, де вже діють «Санту-Антоніу» і «Жирау» — дві великі ГЕС. Значно постраждають також басейни Мараньйон і Укаялі (величина DEVI у них становить 71 і 61 відповідно).

Головними чинниками деградації екосистеми вважається вирубка лісів, зміна русла річок, масове зниження біорізноманіття та ерозія ґрунтів.

В басейні річки Амазонка планується розташувати 428 гідроелектростанцій, на даний момент побудовано чи будується близько 140 подібних споруд. Басейн є джерелом 20 відсотків прісної води на планеті і середовищем існування багатьох ендемічних видів рослин і тварин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter