Нардеп: з 2017 року міста будуть звітувати про викиди парникових газів

15:24, 12 вересня 2016
Зменшення викидів
293 0

Щоб Україна могла ефективно брати участь у світовій системі торгівлі квотами, всі міста і бюджетні організації в країні з 2017 року повинні будуть подавати звіти щодо викидів парникових газів.

Фото УНИАН

Про це повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Олексій Савченко в інтерв'ю газеті "Экономические известия".

"Мало хто говорить ще і про те, що питання енергоефективності фігурують у наших міжнародних зобов'язаннях. З 2017 року всі міста і бюджетні організації повинні будуть подавати звіти за викидами парникових газів, які вони генерують, для того, щоб Україна могла ефективніше брати участь у світовій системі торгівлі квотами", - зазначив Савченко.

Читайте такожУ Норвегії хочуть припинити реєстрацію нових дизельних і бензинових автомобілів

За його словами, для цього при кожній мерії повинен бути створений центр енергоефективності. "Це означає, що при кожній мерії повинен бути створений центр енергоефективності, який розробить програму і план таких заходів, щоб знизити кількість викидів", - уточнив депутат.

Водночас він висловив сумнів, що у країні достатньо фахівців, які здатні масово налагоджувати роботу центрів енергоефективності. "Безумовно, є кому виступити на конференції, показати напрацювання, з'їздити за обміном досвідом у Фрайбург, найбільш енергоефективне місто Німеччини. Але хто поїде, наприклад, у мій рідний Козелецький район і розробить програму енергоефективності? І через скільки років до нього дійдуть руки? Якщо ми говоримо про системний підхід, потрібно збільшувати держзамовлення на всі пов'язані з енергоефективністю спеціальності. Впевнений, нестачі роботи у таких випускників не буде п'ятдесят років", - заявив Савченко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter