Кількість птахів у Франції за 15 років зменшилася на третину через пестициди - дослідження

19:53, 21 березня 2018
Порятунок видів
220 0
Сільська місцевість у Франції, ілюстрація / REUTERS

Такі висновки містяться в роботі, опублікованій французьким Національним центром наукових досліджень, передає The Guardian.

"Ситуація катастрофічна. Наша сільська місцевість знаходиться в процесі перетворення у справжню пустелю", – заявив один із авторів дослідження, біолог Бенуа Фонтен.

Чисельність деяких видів, що мешкають тільки в полях і на луках, скоротилася критично – так, популяція лугового коника за півтора десятиліття зменшилася на 70%. Популяція найбільш поширених у цій місцевості видів, таких як садова вівсянка і польовий жайворонок, впала на 30%.

Читайте такожВ ЄС визнали небезпеку популярних інсектицидів для популяцій бджіл

На думку вчених, основною причиною, по якій зникають птахи, є інтенсивне використання пестицидів на оброблюваних полях, в першу чергу, на посівах пшениці і кукурудзи.

Екологи наголошують, що популяції тих птахів, які мешкають як в полях, так і в лісах, істотно скоротилися лише в районах з великою кількістю сільгоспугідь.

Відзначається, що проблема не в тому, що птахи були отруєні пестицидами, а у зникненні комах, якими живляться птахи.

"Проблема №1 у тому, що комах майже не залишилося", - зазначає еколог Вінсан Бретаньоль.

Нещодавнє дослідження розкрило схожі тенденції в Європі, показуючи скорочення кількості літаючих комах на 80%, а популяції птахів впали за 30 років на 400 мільйонів.

The Guardian відзначає, що продажі пестицидів всі останні роки у Франції неухильно зростали; у 2014 році на полях країни було використано понад 75 тисяч тонн хімічних добрив. Зараз уряд прийняв план по скороченню використання пестицидів вдвічі до 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter