этот материал доступен на русском

Чума свиней не відступає: у трьох областях України зафіксували чергові випадки АЧС

11:23, 22 серпня 2019
Агро
294 0
Ілюстрація REUTERS

Фахівці ветеринарної медицини України зареєстрували нові випадки небезпечного вірусного захворювання тварин - африканської чуми свиней (АЧС) у Миколаївській, Херсонській та Львівській областях, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужби).

Читайте такожЕксперт розповів, що Україна повинна зробити для успішної боротьби з АЧС

Згідно з інформацією головних управлінь Держпродспоживслужби у зазначених областях, з 15 по 21 серпня на території цих областей зареєстровано чотири випадки захворювання на африканську чуму свиней. Діагноз АЧС підтверджено лабораторними дослідженнями.

В епіцентрах захворювання проводяться заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Як повідомляв УНІАН, згідно з опублікованим у січні 2017 року прогнозом Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 млн свиней, або 4 млрд грн, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 млрд грн.

За даними Держпродспоживслужби, кількість випадків захворювання АЧС в Україні у 2018 році скоротилася на 13% порівняно з 2017 роком - до 145.

Довідка УНІАН. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter