этот материал доступен на русском

Кількість спалахів чуми свиней в Україні скоротилася в 1,4 раза

19:45, 14 серпня 2019
Агро
136 0
Ілюстрація / REUTERS

Кількість випадків захворювання небезпечним вірусним захворюванням тварин африканською чумою свиней (АЧС) за сім місяців поточного року скоротилася на 40% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Читайте такожКількість свиногосподарств в Україні до 2025 року може скоротитися вдвічі

Згідно з повідомленням, за сім місяців 2019 року на території шістнадцяти українських областей було виявлено 36 випадків захворювання на АЧС. При цьому серед домашніх тварин було виявлено 24 випадки, а у дикій фауні - 9 випадків. Ще в трьох випадках були виявлені інфіковані об'єкти.

"В результаті проведених заходів на початок серпня поточного року в Україні оздоровлено 23 неблагополучних щодо АЧС пунктів, виявлених у поточному році. Карантин продовжує діяти в 14 неблагополучних пунктах з АЧС", - зазначили у відомстві.

Водночас, у прес-службі підкреслили, що на сьогодні ситуація щодо АЧС в Україні досі залишається складною, але протягом поточного та минулого років стабільно фіксувалася позитивна динаміка щодо обмеження поширення цього захворювання на території держави.

"Особливе значення це набуває на тлі епізоотичної ситуації по АЧС в країнах Східної Європи, де зростає кількість випадків АЧС як серед домашніх свиней, так і серед диких кабанів", - зазначили в прес-службі.

Крім того, в прес-службі додали, що за останні роки в Україні у два рази скоротилася кількість знищеного поголів'я свиней через АЧС. Зокрема, за сім місяців 2019 року через це захворювання було знищено 4,7 тисячі голів свиней.

Загалом же, за даними Держпродспоживслужби, з 2012 по 2019 року в Україні через цей вірус було знищено 194 тисячі поголів'я свиней, зокрема, понад 175 тисяч у спеціалізованих господарствах і 19 тисяч - у приватному секторі.

Як повідомляв УНІАН, згідно з опублікованим у січні 2017 року прогнозом Держпродспоживслужби, якщо існуюча тенденція до поширення АЧС збережеться, Україна до 2020 року втратить понад 1,2 мільйона свиней, або 4 мільярди гривень, а непрямі витрати зростуть на 5-7,5 мільярда гривень.

За даними Держпродспоживслужби, кількість випадків захворювання на АЧС в Україні у 2018 році скоротилася на 13% у порівнянні з 2017 роком - до 145.

Довідка УНІАН. Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не становить. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами та механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter