Україні вже не потрібна зернова угода / фото t.me/V_Zelenskiy_official

Успішні військові операції продемонстрували, що баланс сил між Росією та Україною сильно змінився, та останній більше не потрібна та не вигідна зернова угода.

Про це в ефірі TVP World заявив турецький геополітичний аналітик Йорук Ішик.

За його словами, сам факт зернової угоди підтверджує та визнає той факт, що Росія блокує українські порти. Але успішна передача зброї та її винахідливе використання Україною змінили ситуацію: без жодної  угоди з українських портів вже вийшли 4 кораблі, вони успішно досягли Босфору без будь-яких домовленостей з росіянами.

Відео дня

"Баланс повністю змінений. Україна міняє військово-морську історію. Українські порти можуть бути відкриті, і Україна почне торгувати зі світом", – заявив Ішик.

Експерт також підкреслив, що єдине судно, на яке напали росіяни, це судно із прапором Палау, яка не має тут жодного дипломатичного впливу та представництва. При цьому всі чотири кораблі, що вийшли з українських портів, належать міжнародним банкам та великим країнам, тому Росія ніколи не наважиться їх атакувати. Тож в поточній ситуації Україна має обирати судна великих компаній для заходу в українські порти, і це дозволить повернути вільне судноплавство.  

Нагадаємо, президент Турції Ердоган закликав G20 піти на компроміс із Росією щодо зернової угоди та попросив світових лідерів сприяти страхуванню російського експорту продовольства і добрив лондонським банком Lloyd's і знову підключити Москву до системи SWIFT для міжнародних платежів. 

У відповідь на це глава Офісу президента України Андрій Єрмак закликав не скасовувати санкції проти РФ. "Працює сила, а не компроміси", – зазначив Єрмак.