Ілюстрація REUTERSВ Україні рекордно подорожчали яблука / REUTERS

Ціни на яблука в Україні станом на сьогодні є найвищими щонайменше за останні три роки.

Читайте такожВ Україні подешевшав соняшник: як це вплине на вартість олії

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

Відео дня

"Вартість нині стартує від 11-13 гривень/кілограм, торік в аналогічний період їхня вартість була на 1-1,5 гривні меншою, а наприкінці вересня 2018 року - 7-8 гривень/кілограм", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у порівнянні з початком вересня, наразі яблука продають на 15-20% дешевше, але навіть після здешевшання ціна залишається рекордно високою.

На це вплинули несприятливі погодні умови, зокрема заморозки у квітні-травні. Це позначилося на зниженні валового збору ранніх сортів і в результаті сезон яблук розпочався із затримкою на 7-10 днів. Іншим чинником стали рекордно високі ціни на яблука на початку сезону: у середині липня садівники продавали перші партії яблук по 20-22 гривні/кілограм.

"Звичайно, втрати в сегменті яблук були не такими значними, як у сегменті абрикосів і черешні, тим не менш, українські виробники з центральних та західних областей повідомляли, що втрати врожаю сягають 20-30%", — кажуть фахівці.

Ілюстрація REUTERS

Однак аналітики вважають, що незабаром ціни на яблука знижуватимуться. Оскільки через сильні дощі влітку яблука будуть низької якості, то не зможуть довго зберігатися. Відповідно, фермери намагатимуться реалізувати таку продукцію якомога швидше. 

Також очікується, що завдяки пізнім сортам яблук збір плода не впаде нижче від торішнього рівня.

Що цьому передувало

  • За перше півріччя цього року Україна збільшила імпорт свіжих ягід та фруктів.
  • Загалом 2020 року до України завезли майже 450 тисячі тонн ягід, фруктів та горіхів.
  • Найбільше зросли поставки кавунів та динь.
  • Причина у тому, що холодна весна знищила частину врожаю.