Проводиться оцінка дій суб'єктів господарювання / Ілюстрація REUTERS

Антимонопольний комітет України (АМКУ) проводить розслідування щодо зростання цін на соняшникову олію та яйця, які за останній рік подорожчали більш ніж наполовину.

Про це повідомили в АМКУ у відповідь на запит УНІАН.

Читайте такожВ Україні може подорожчати курятина - прогноз

Відео дня

"Зараз проводиться оцінка дій суб'єктів господарювання на відповідність законодавству про захист економічної конкуренції у зв'язку з підвищенням цін на олію соняшникову і на яйця курячі", – сказано в листі відомства.

Зокрема, комітет вже направив ряд вимог про надання інформації найбільшим виробникам соняшникової олії та яєць (яким саме компаніям - не уточнюється), щоб встановити, чи були об'єктивні фактори для підвищення цін.

Також вимоги про надання інформації щодо зазначених товарів комітет направив до найбільших торговельних мереж.

"Після отримання всіх відповідей і аналізу інформації, при наявності в діях учасників ринку ознак порушень, буде вирішуватися питання щодо правозастосування або адвокатування конкуренції на задіяних товарних ринках", – йдеться в повідомленні.

Крім того, АМКУ продовжує збір і аналіз доказів у справі, яка відкрита проти компанії "Астарта" і заводу "Радехівський цукор" щодо підвищення цін на цукор.

У відомстві уточнили, що в розслідування також включені наступні виробники цукру: ТОВ «Цукорагропром», ТОВ «Новооржицький цукровий завод», ТОВ «Наркевицький цукровий завод», ТОВ «Новоіванівський цукровий завод». Підприємства підозрюються у вчиненні антиконкурентних дій за попередньою змовою на ринку первинної реалізації бурякового цукру.

У комітеті не виключають відкриття справ і проти інших виробників цукру.

"На цьому етапі розслідування до переліку відповідачів у справі віднесені вищевказані суб'єкти господарювання. У разі, якщо в ході розслідування буде встановлено наявність ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях інших суб'єктів господарювання, вони будуть залучені додатково", – повідомили в АМКУ.

Як змінювалися ціни

У квітні 2021 року Антимонопольний комітет України відкрив справу за ознаками антиконкурентних узгоджених дій проти найбільшого виробника цукру - групи компаній "Астарта" і ТОВ "Радехівський цукор" у зв'язку зі зростанням цін на продукцію майже наполовину.

Згідно з дослідженням Київської школи економіки, ціни на цукор, яйця і соняшникову олію в Україні зросли в січні 2021 року, в порівнянні з січнем 2020 року, на 54,7%, 52,3% і 25,6% відповідно.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, ціни на яйця у квітні 2021 року були вже на 90% вище торішніх, на соняшникову олію – на 62,9%, цукор – на 65%.