этот материал доступен на русском

Компанія Ахметова звинуватила "Межигір'я" в крадіжці електроенергії та поскаржилася в поліцію

15:07, 19 квітня 2019
Енергетика
369 0
"ДТЕК" звинуватило "Межигір'я" у мільйонних боргах / фото УНІАН

Читайте такожДТЕК Ахметова продає Україні електроенергію дорожче, ніж Угорщині

Як повідомляє прес-служба компанії, 15 квітня «Київські електромережі» звернулись у Вишгородське РВВС Київської області через бездоговірне споживання електроенергії «Межигір'ям», що знаходиться під управлінням Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). 

«Протягом 11 місяців, які АРМА є управителем об’єкту – агентство так і не уклало договір про постачання і розподіл електроенергії із жодною з енергопостачальних компаній, не має договору з розподілу електричної енергії. Відповідно електроенергія споживається без договору, що є порушенням закону «Про ринок електричної енергії», - зазначають в енергокомпанії.

Згідно з повідомленням, ДТЕК «Київські електромережі» неодноразово зверталася до АРМА із пропозицією укласти договір на розподіл електричної енергії, зокрема востаннє – 18 січня, проте відповіді отримано не було. 

«Через це компанією було прийнято рішення обмежити подачу електроенергії на об’єкт за процедурою передбаченою законодавством. Для цього у березні компанією було направлено до АРМА офіційне звернення щодо доступу на підстанцію «ПС-110 Прибережна» для проведення відключення об’єкту. Проте працівники ДТЕК «Київські електромережі» двічі були не допущені до підстанції третіми особами у камуфляжі, які представлялися представниками ГО НПУ «Межигір’я». Чи мають ці особи зв'язок із АРМА - компанії невідомо», - наголошують в компанії.

Під час спроби відключення ДТЕК «Київські електромережі» склав офіційні акти про недопуск та самовільне підключення до електромереж від 25 березня і 8 квітня і направив їх до АРМА. Наголошується, що недопуск оператора системи розподілу до об’єкту для відключення, є грубим порушенням законодавства.

У ДТЕК нагадали, що договір між ПрАТ «Київенерго» та ТОВ «Танталіт» (яке представляє Національний парк урочище «Межигір'я») закінчився 1 січня 2016 року. 

Як відомо, з 1 січня 2019 році в Україні вступила в дію реформа ринку електроенергії. Підприємства, організації, установи, чия договірна потужність електроустановок перевищує 150 кВт), мали до 11 грудня 2018 року вибрати собі постачальника електроенергії та укласти з ним договір на ринкових умовах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter