этот материал доступен на русском

Необхідне підвищення ціни українського вугілля – Волинець

14:12, 23 квітня 2019
Енергетика
184 0
Ілюстрація REUTERS

Про це заявив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у ефірі телеканалу Еспрессо.

«Постійно йде мова про те, що ми знаходимося в ринкових умовах. Ціна на метал у нас вже на світовому рівні. На нафтопродукти так само. А чомусь ціна на вітчизняне вугілля протягом декількох років була в 3-4 рази менша, ніж ринкові ціни» - заявив М.Волинець

Найбільш ефективним заходом для покращення економічного становища держшахт та стабілізації соціального становища в шахтарських регіонах є збільшення ціни українського вугілля.

«Страйки постійно на державних шахтах, без кінця відбуваються страйки. На даний момент заборгованість по заробітним платам складає 472 мільйони (гривень – ред.). Через 10 днів заборгованість зросте ще на 520 мільйонів на перше число (1 травня 2019 року – ред.) і буде складати один мільярд» - повідомив голова Незалежної профспілки гірників.

Нагадаємо, Голова Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко також впевнений в необхідності збільшення ціни українського вугілля. «Якщо не підвищити ціну на вугілля держшахт, то шахти зупиняться. Ціна повинна бути істотно вище», - стверджує Волинко.

Наразі регулятивна ціна вугілля встановлена для державних шахт на рівні 2,8 тис. грн за тону, в той час як собівартість видобутку на держшахтах складає 4 тис. грн за тону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter