этот материал доступен на русском

Голова Рахункової палати заявив про недопуск відомства до проведення аудиту «Укртрансгазу»

17:58, 17 липня 2019
Енергетика
526 0
До «Укртрансгазу» не пустили аудиторів / фото УНІАН

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив про недопуск контрольної групи членів відомства до аудиту оператора газотранспортної системи України держкомпанії «Укртрансгаз». Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Читайте такожУ "Нафтогазі" назвали причини нестачі грошей в "Укртрансгазу"

За інформацією прес-служби, Пацкан зазначив, що в понеділок, 15 липня, контрольна група Рахункової палати, офіційно попередньо повідомивши про свій візит, прибула на вказаний об'єкт, але до проведення аудиту допущена не була.

«Рядові співробітники «Укртрансгазу» заявили, що керівництво на робочому місці відсутнє та без їх вказівки аудиторів не допустять. Керівник «Укртрансгазу» в телефонній розмові з членом Рахункової палати повідомив про відсутність підстав для проведення аудиту, небажання надавати необхідні документи та допускати до приміщення. При цьому ні керівник, ні службові особи «Укртрансгазу» належних правових підстав для відмови в аудиті не надали», - йдеться в повідомленні.

У Рахунковій палаті зазначили, що контрольна група викликала представників правоохоронних органів для фіксації факту перешкоджання діяльності, що є злочином проти авторитету державної влади. На даний час поліція відкрила кримінальне провадження за даним фактом.

««Наступний вихід буде безпосередньо до «Нафтогазу». Тому я звертаюся з вимогою до Глави уряду та правоохоронців сприяти тому, щоб Рахунковій палаті не перешкоджали. Далі так ситуація не може тривати і уряд має в це втрутится», - цитує прес-служба Пацкана.

Рахункова палата вимагає від Кабінету міністрів забезпечити належний допуск до «Нафтогазу», «Укртрансгазу» і низки інших об'єктів для проведення аудиту ефективності управління об'єктами державної власності в нафтогазовому комплексі.

Як повідомляв УНІАН, 5 червня Кабінет міністрів звернувся до Рахункової палати, Антимонопольного комітету, Державної фіскальної службі, Державної аудиторської службі з тим, щоб вони створили спільну групу для перевірки механізму формування національних холдингом «Нафтогаз України» ціни на газ для населення. З відповідною пропозицією виступив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

21 червня партія «Батьківщина» подала в Державне бюро розслідувань заяву проти прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва і керівника Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Оксани Кривенко з приводу ситуації з українською газотранспортною системою.

Довідка УНІАН. «Укртрансгаз» експлуатує 12 підземних сховищ газу загальною активною ємністю близько 31 млрд куб. м. Підземні сховища газу є складовою частиною системи газопостачання України і транзиту газу через її територію. Також компанія є оператором магістральних газопроводів, по яких природний газ транзитом надходить з Російської Федерації до країн ЄС.

100% акцій «Укртрансгазу» перебувають у власності НАК «Нафтогаз України».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter