этот материал доступен на русском

Глава "Укренерго" пояснив, як знизити ціну електроенергії для промисловості на 15-20%

17:57, 08 листопада 2019
Енергетика
271 0
фото УНІАН

Скасування перехресного субсидіювання (промисловість компенсує різницю між ринковою ціною та встановленою державою для населення. – Ред.) призведе до зниження цін на електроенергію для промисловості на 15-20%. Про це заявив керівник НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук на пресконференції 7 листопада.

Керівник НЕК "Укренерго" нагадав, що перехресне субсидіювання мало бути скасоване ще до запровадження нового ринку електроенергії, проте цього зроблено не було, пише Обозреватель

"Закон про ринок електричної енергії прямо передбачає в перехідних положеннях пряме зобов'язання НКРЕКП припинити перехресне субсидіювання до запуску оптового сегменту ринку, до 1 липня. Два попередні склади НКРЕКП цього не зробили, не виконали закон. Я розумію соціальний компонент і чутливість велику до ціноутворення саме для населення", – сказав Ковальчук.

Він наголосив, що внаслідок цього населення все одно сплачує за більш високі тарифи на електроенергію для промисловості, купуючи вироблену підприємствами продукцію, в ціну якої закладені витрати, що несе промисловість для підтримки заниженого тарифу для населення.

"В електриці, на жаль, і в старій моделі, і в новій моделі перекладання відбувається... А оскільки промисловість здебільшого використовує електроенергію для внутрішнього споживання, а не для експорту, то люди все одно оплачують цю різницю в ціні, купляючи дорожчі товари чи послуги, які використовують електрику", – зазначив Ковальчук.

Він звернув увагу, що в газовій сфері вже відмовились від перехресного субсидіювання, і наголосив, що вплив на добробут населення різниці в цінах електроенергії набагато, в рази менший, ніж від ціноутворення на газ. На його думку, вирівняти ціни на електроенергію для населення і промисловості заважає лише політичний аспект.

"У нас як не вибори, то ще щось не дозволяє прийняти рішення про підвищення цін. Закон передбачає пряму норму про захист вразливих споживачів. Це спокійно реалізовувалося для тих, хто не може собі дозволити через інший механізм підтримки, а не через кроссубсидування. І якби це було зроблено, то ціна середньозважена електрики для промисловості тільки від цього, при інших рівних обставинах, знизилася б приблизно на 15-20%", – прогнозує Корольчук.

Керівник НЕК "Укренерго" вважає несправедливим, що різні категорії населення оплатять за однаковим тарифом перші 100 кіловат електроенергії.

"Витримується низька ціна для всіх категорій населення, тобто що я, що ви, що пенсіонерка з мінімальною пенсією, ми все одно платимо однакову, дуже низьку ціну, набагато нижче собівартості, за перші 100 кіловат електричної енергії на місяць, які ми споживаємо. Це є несправедливість. Несправедливості треба виправляти в будь-якому разі, але найбільш соціально виважено", – сказав Ковальчук.

Нагадаємо, раніше Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк заявив, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі немає альтернативи вирівнюванню цін на електроенергію для населення та підприємців, і ціни на струм для населення неминуче зростуть.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter