этот материал доступен на русском

Росія компенсувала Україні 4 мільйони євро за неякісну нафту

08:53, 14 листопада 2019
Енергетика
632 0
Наразі росіяни продовжують резервувати потужності «Укртранснафти» / flickr.com/photos/benklocek

З травня по листопад 2019 року Україна отримала 4,1 мільйона євро компенсації від російської «Транснефть» через транзит трубопроводом «Дружба» нафти з підвищеним вмістом хлорорганічних сполук.

Про це інформує прес-служба Укртранснафти у Facebook.

Читайте також«Оператор ГТС України» хоче купити газу на 8 мільярдів гривень: оголошено тендер

У компанії зауважили, що сума компенсації неостаточна: наразі росіяни продовжують резервувати потужності «Укртранснафти».

«Розмір платежів визначається в рамках чинних договірних відносин і залежить від залишку обсягів неякісної російської нафти в українських нафтопроводах станом на перше число кожного місяця», – пояснили у прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, транзит нафти по території України було тимчасово зупинено увечері 25 квітня після того, як європейські споживачі відмовилися приймати російську нафту з підвищеним вмістом масової частки органічних хлоридів.

11 травня "Укртранснафта" відновила транзит нафти європейським споживачам по магістральному нафтопроводу "Дружба". Проте вже 17 травня компанія тимчасово припинила транзит російської нафти в Європейський Союз у зв'язку з необхідністю європейської сторони провести підготовчу роботу, пов'язану з прийманням "брудної" російської нафти до своїх резервуарів.

21 травня "Укртранснафта" відновила транзит нафти європейським споживачам по магістральному нафтопроводу "Дружба". Станом на кінець липня "Укртранснафта" отримала 2,3 мільйона євро компенсації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter