Ілюстрація / REUTERS

У Єврокомісії повідомили, що не робитимуть виключень у роботі європейських правил ринку газу для російського трубопроводу «Північний потік-2».

Читайте такожУ "Газпромі" хваляться, що нібито самі зможуть добудувати "Північний потік-2"

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Дмитро Кулеба за підсумками розмови з єврокомісаркою з питань енергетики Кадрі Сімсон.

Відео дня

«Безпекові ризики від «Північного потоку-2» зберігаються. Зранку обговорили це з комісаркою Єврокомісії з енергетики Кадрі Сімсон. Отримав запевнення: позиція Єврокомісії незмінна. Правила ЄС мають бути застосовані до «Північного потоку-2» без виключень. Енергетична безпека надалі у центрі нашого діалогу з ЄС», — повідомив Кулеба.

Довідка УНІАН. Проектом «Північний потік-2» передбачені будівництво та робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планували побудувати поруч із вже існуючим «Північним потоком-1» до кінця 2019 року.

Наприкінці березня - початку квітня 2018 року компанія Nord Stream 2 (оператор проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2») отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини і Фінляндії, а в червні - від Швеції.

Наприкінці жовтня 2019 року Датське енергетичне агентство видало дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» на континентальному шельфі на південний схід від Борнхольма (острів у Данії) протяжністю 147 км.

Засновником компанії Nord Stream 2 AG є «Газпром». Фінансування проекту ведуть європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Україна виступає проти будівництва «Північного потоку-2».

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет США на 2020 рік, який передбачає, зокрема, санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Після цього швейцарська компанія Allseas призупинила участь у будівництві «Північного потоку-2» через набрання законом про оборонний бюджет США чинності.

30 грудня стало відомо, що компанія вийшла з участі в проекті, її судна вже залишили Балтійське море.