Дві третини українців незадоволені тарифами на комунальні послуги / фото УНІАН

Дві третини українців вважають вартість тепла, газу і води занадто високою для свого бюджету, а електроенергію і холодну воду вважають задорогими більшість опитаних.

Читайте такожКабмін очікує на подальше зниження цін на газ - Оржель

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" з 18 по 23 грудня.

Відео дня

"За оцінкою вартості комунальних послуг респондентів ситуація наступна: серед користувачів послуг найбільш критичною щодо доходів є вартість теплопостачання, газопостачання та гарячого водопостачання. Не менше двох третин тих, хто користується цими послугами, вважають, що їх вартість висока", - йдеться в дослідженні.

Також наголошується, що електропостачання вважають задорогим половина опитаних, а близько 40% вважають ціну електрики для населення середньої. Подібна ситуація і з холодним водопостачанням.

Оцінка респондентів вартості прибирання прибудинкових територій та вивезення сміття менш критична: близько 40% вважають ціну за ці послуги середньої, третина - високою.

"Оцінка вартості корелюється з рівнем доходів і віком респондентів: чим гірше матеріальне становище опитаних і чим вони старші, тим більш негативно вартість послуг впливає на сімейний бюджет. Водночас ті, хто більше задоволений якістю послуг, лояльніше оцінює їх вартість", - зазначає група "Рейтинг".

Згідно з результатами опитування, респонденти найбільше задоволені якістю послуг електропостачання (76%), незадоволені - 22%. Послугами газопостачання, вивезення сміття та холодним водопостачанням задоволені більша частина опитаних, не задоволені - близько чверті. Прибиранням прибудинкових територій задоволена третина опитаних, не задоволені - чверть, не користуються - більше третини. Теплопостачанням задоволені - 30%, не задоволені - 22%, не користуються - 45%. Гарячим водопостачанням задоволені лише 17%, не задоволені - стільки ж, не користуються - 63%.

Опитування проводилося серед населення України від 18 років й старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіоном і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Як повідомляв УНІАН, 24 січня Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови про спеціальні зобов'язання й обмежив ціну газу для населення і теплокомуненерго вартістю палива на рівні нідерландської хаба.

"Нафтогаз України" у грудні знизив ціну для населення на 13% у порівнянні з ціною на листопад - до 4277 гривень за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат).

27 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення про запровадження гарантованої ціни на газ для населення з 1 січня на рівні 5500 гривень за тисячу кубометрів, щоб запобігти можливому тарифному стрибку у разі припинення транзиту російського газу через Україну.