Україна планує ввести в експлуатацію 6 атомних енергоблоків

09:00, 01 грудня 2009
Енергетика
1 0

Україна до 2020 року має намір ввести в експлуатацію 6 нових атомних енергоблоків із сумарною встановленою потужністю 6,8 ГВт.

Про це сказано в проекті концепції Державної цільової економічної програми розвитку ядерної енергетики України на період до 2020 року, опублікованому на сайті Міністерства палива та енергетики.

Згідно з документом, прогнозується, що на кінець 2020 року в Україні вестиметься робота із будівництва ще 8 енергоблоків із легководними й важководними реакторними установками сумарною встановленою потужністю 9,4 ГВт.

Таким чином, до 2020 року в Україні планується експлуатувати 21 енергоблок зі встановленою потужністю 20,6 ГВт. При цьому передбачається, що 12 із вказаних енергоблоків експлуатуватимуться в понадпроектні терміни. Крім того, в рамках програми планується спорудити новий дослідницький реактор, оскільки термін експлуатації діючого реактора, що експлуатується Інститутом ядерних досліджень НАН України, закінчується в 2015 році.

На будівництво нових енергоблоків планується направити 126,87 млрд. грн., зокрема з держбюджету - 25,4 млрд. грн., з інших джерел (тариф НАЕК «Енргоатом», інвестиції) – 101,482 млрд. грн.

Згідно з концепцією, як оптимальний варіант розвитку вітчизняної ядерної енергетики розглядається розробка національних проектів ядерних енергоблоків у кооперації зі світовими розробниками легководних (ВВЕР/PWR) і важководних (PHWR) реакторних установок, визначених за підсумками конкурсів, й спорудження нових ядерних потужностей силами вітчизняної інфраструктури.

Всього в рамках програми на потреби будівництва блоків й розвитку інфраструктури атомної енергетики планується направити 222,182 млрд. грн., у т.ч. із держбюджету - 93,7 млрд. грн.

Довідка УНІАН. Сьогодні в Україні національним атомним оператором НАЕК «Енергоатом» експлуатується 15 енергоблоків із сумарною встановленою потужністю 13,6 ГВт.

Інститут ядерних досліджень НАН України експлуатує дослідницький реактор потужністю 10 МВт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter