Тігіпко: вуглепром спіткає колапс

12:22, 24 грудня 2009
Енергетика
0 0

Якщо терміново не почати реформу галузі

Кандидат у Президенти Сергій ТІГІПКО заявляє, що українську вугільну промисловість спіткає колапс, якщо терміново не розпочати реформу вугільної галузі.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі С.ТІГІПКА.

«Популізм уряду і парламенту дорого коштуватиме вугільникам. Держава вже не спроможна утримувати всі шахти, але продовжує відкладати реформи», - зазначив кандидат у Президенти, коментуючи прийнятий Верховною Радою закон, яким продовжується мораторій на банкрутство гірничих підприємств і, зокрема, вугільних шахт. (Так, неможливо почати процедуру банкрутства щодо підприємств, в яких частка державної участі перевищує 25%. Мораторій продовжується до 2013 року).

Як підкреслив С.ТІГІПКО, «парламент і уряд діють цілком алогічно”. Зокрема, зазначив він, “спочатку ВР виділяє 260 млн. грн. шахтам із групи таких, що ліквідуються, на погашення боргів за електроенергію, а потім блокує процедуру їх банкрутства”. “Який у цьому сенс? Погасивши борги сьогодні, завтра уряд зіткнеться з тим же питанням, адже шахти не перестануть бути збитковими”, - підкреслив політик.

Крім того, зазначив С.ТІГІПКО, “Кабмін хоче підвищити зарплату шахтарям на 30%. При цьому головним показником для галузі залишається рівень держпідтримки, який наступного року, за прогнозами уряду, зросте на 80% і досягне 18 млрд. грн.”

“Ефективність падає – собівартість вугілля зростає», - констатував кандидат у Президенти.

На переконання С.ТІГІПКА, «якщо терміново не почати реформу вугільної галузі, якщо не пустити мізерні державні фінанси на програми працевлаштування шахтарів підприємств, які закриваються, вуглепром спіткає колапс». 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter