У серпні оптова ціна на газ була на рівні 2,97 грн за куб. м / Фото bank.gov.ua

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" у вересні встановила оптову ціну на газ для виробників теплової енергії на рівні 4,319 грн за куб.м, що на 45,3% вище ціни блакитного палива в серпні.

Про це йдеться в повідомленні на сайті компанії.

Читайте такожВ Україні запрацювали нові правила постачання газу: що це означає

«У вересні 2020 року оптова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК «Нафтогаз України» поставляє газ в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО), становить 4318,99 грн за 1 тис.куб. м (без урахування ПДВ і витрат на транспортування газу магістральними та розподільними трубопроводами)», - сказано в повідомленні.

Прес-служба компанії зазначила, що вереснева ціна на 7% менше в порівнянні з початком року і на 4% менше в порівнянні з вереснем 2019 року. Також середньозважена ціна ПСО за 9 місяців 2020 року на 40% нижче в порівнянні з ціною 9 місяців 2019 року.

У компанії нагадали, що "Нафтогаз" до 1 травня 2021 року постачає природний газ для виробників тепла, які підпадають під дію Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку природного газу.

Як змінювалася ціна

У серпні оптова ціна на газ для виробників теплової енергії від НАК "Нафтогаз України" була на рівні 2,97 грн за куб.м, що на 29,6% вище ціни блакитного палива в липні.

З 1 серпня в Україні відкрився ринок природного газу для побутових споживачів, які отримали можливість самостійно обирати собі постачальника газу. Також завершився термін дії публічних спеціальних зобов'язань (ПСО) держкомпанії НАК "Нафтогаз України" для населення, але теплокомуненерго продовжать отримувати газ за регульованою «Нафтогазом» ціною до травня 2021 року.

27 серпня 2020 року "Нафтогаз" підвищив ціну на газ для населення у вересні на 45%.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram