Українці платитимуть за якість газу, а не за його обсяг/фото ua.depositphotos.com

Вартість газу для споживачів визначатимуть по-новому. В платіжці українці побачать новий показник, від якого й залежатиме вартість газу.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості Україна.

У вівторок, 2 листопада, український парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії".

Відео дня

Документ передбачає перехід на розрахунки й балансування на ринку газу в одиницях енергії. Таким чином, вартість "блакитного палива" буде залежати від його якості.

Читайте такожУкраїнці отримали платіжки за опалення "заднім числом" з дивним перерахунком (відео)У платіжках же з'явиться новий показник - обсяг спожитої теплової енергії в перерахунку на кіловат-години. Зазначається, що це дозволить українцям порівнювати обсяги газу, які вони використовували, в одиницях енергії з іншими видами енергії. Завдяки цьому споживачі зможуть визначити, що для них вигідніше. В результаті це повинно підвищити енергоефективність в побуті.

"Облік природного газу в енергетичних одиницях є більш об'єктивним, оскільки забезпечується більш коректне та справедливе ціноутворення, полегшується складання енергетичного балансу підприємств та стає більш прозорим аналіз ефективності використання газу в порівнянні з іншими енергоносіями", - заявив заступник міністра енергетики Максим Немчинов.

За його словами, українці таким чином платитимуть справедливу ціну за газ, яка залежатиме від його якості.

Крім того, дане рішення допоможе залучити партнерів з ЄС до використання ГТС та газосховищ України.

Як раніше повідомляв УНІАН, у Європі триває зростання цін на газ. Станом на 1 листопада, на біржі ICE Futures ціна найближчого, грудневого, ф'ючерсу на TTF зросла до $885 за тисячу кубометрів.

2 листопада Верховна Рада ухвалила закон про перехід на європейські стандарти обліку природного газу в енергетичних одиницях (кВт-год) замість кубічних метрів.

Цей законопроект скасовує так звані "морозні" коефіцієнти, які газорозподільні компанії вписували у платіжки громадян за приведення до стандартних умов.