Відновлювана енергетика може лягти в основу післявоєнної відбудови України / фото blog.rushydro.ru

Україна може стати лідером розвитку чистої енергетики, а відновлювана енергетика може лягти в основу плану відновлення країни після війни.

Про це заявити генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко під час виступу на Всесвітньому економічному форумі (WEF).

"Україна може стати лідером розвитку чистої енергетики. Мало того, ця ідея може лягти в основу плану відновлення України після війни. І саме цього боїться Путін, що Україна буде не просто успішна, а стане прикладом у розвитку нової чистої енергетики, створення "зеленої", інноваційної економіки, а також стане частиною європейської енергетичної системи безпеки", - зазначив Максим Тимченко.

Глава ДТЕК зазначив, що розширення енергетичного співробітництва між ЄС і Україною, яке буде орієнтоване на розвиток відновлюваних джерел енергії, водневих технологій і систем накопичення енергії, зможе істотно посилити енергетичну безпеку ЄС.

За словами Тимченка, 16 березня відбулася історична для України подія – у розпал війни Україна приєдналася до енергетичної мережі ЄС, що стало практичним євроінтеграційним кроком, до якого Україна готувалася кілька років.

"Наступні важливі дати і рішення на цьому шляху – це початок комерційного експорту електроенергії в ЄС. Це потрібно і вигідно не тільки для України, яка знаходиться в стані війни і потребує фінансів, а також потрібно і для ЄС, який може отримати додаткове джерело енергії і частково замінити російські енергоресурси", - зазначив глава ДТЕК.