этот материал доступен на русском

Покупка доларів онлайн і мінус 20 обмежень: в Україні запрацював новий закон про валюту

08:04, 07 лютого 2019
Фінанси
3917 0
В Україні запрацював новий закон про валюту / фото УНІАН

В Україні сьогодні, 7 лютого, вводиться в дію новий закон про валюту, що передбачає ослаблення більше двадцяти обмежень на валютному ринку країни.

Читайте такожНБУ пояснивши обвал курсу долара в Україні

За словами заступника голови НБУ Олега Чурія, 6 лютого - останній день, коли діяв декрет про валютне регулювання та все законодавство, яке було побудовано відповідно до цього декрету. "Що стосується зняття обмежень, які знімаються з 7 лютого, то це більше 20 обмежень", - зазначив він.

За словами Чурія, з 7 лютого вдвічі збільшується граничний термін розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів, а також скасовуються санкції у формі припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення термінів розрахунків та валютний нагляд за операціями до 150 тис. грн.

Крім того, буде дозволено вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном та рахунків нерезидентів у банках України.

Індивідуальні ліцензії на валютні операції будуть замінені системою лімітів, а також буде дозволена оnline-купівля валюти фізичними особами до еквівалента 150 тис. грн в день.

Ліміт на валютні перекази за кордон без відкриття рахунків для фізосіб підвищується в 10 разів - до 150 тис. грн.

Крім того, скасовуються обмеження на дострокове погашення зовнішніх зобов'язань і процедура реєстрації зовнішніх запозичень.

Крім цього, Чурій назвав ще кілька кроків щодо пом'якшення валютного регулювання в Україні, які не були анонсовані раніше. У тому числі, з 7 лютого бізнес зможе репатріювати дивіденди за 2018 рік в межах 7 млн євро в місяць і купувати валюту день у день без попереднього резервування коштів, а з 1 березня норма обов'язкового продажу валюти експортерами знизиться до 30% з 50%, що діють в даний час.

Довідка УНІАН. Прийнятий Верховною Радою Закон України «Про валюту і валютні операції» набув чинності 7 липня 2018 року і вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з цієї дати.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter