Україна може отримати $5 млрд від МВФ до 15 березня

14:07, 12 березня 2015
Фінанси
409 0

11 березня МВФ схвалив програму кредитування економіки України загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки

REUTERS

Україна може одержати перший транш за новою програмою з ключовим кредитором країни Міжнародним валютним фондом в обсязі 5 млрд дол. до 15 березня.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив журналістів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«До 15-го (березня - УНІАН)», - сказав Яценюк.

Як повідомляв УНІАН, 11 березня, як і чекали в українському уряді, Міжнародний валютний фондсхвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки. Перший транш, який буде надано Україні, становить 5 млрд дол., з яких 2,7 млрд дол. буде направлено на підтримку бюджету країни. 

Нова програма дасть змогу збалансувати платіжний баланс, надасть більший обсяг фінансування на кращих і гнучкіших умовах для України. Доступним стане міжнародне фінансування для підтримки реформ. А, крім того, уряд України зможе провести консультації щодо реструктуризації боргів з кредиторами – держателями суверенних бондів країни. Можливий обсяг реструктуризованого боргу становить 15 млрд дол. 

Читайте такожЯценюк: Кредит МВФ допоможе стабілізувати валютний курс

У лютому Кабінет міністрів України затвердив меморандум співробітництва з МВФ за програмою Extended Fund Facility, яка передбачає ряд ключових реформ, – ефективні рішення в управлінні економікою, боротьбі з корупцією, наведення ладу в енергетиці, оптимізацію і скорочення державних витрат, збільшення до 3% ВВП витрат на інвестиції, скорочення апарату державних чиновників, справедливість у пенсійній реформі, в першу чергу йдеться про скорочення і ліквідацію так званих спеціальних пенсій. Крім того, метою нової програми є стабілізація банківської системи і валютного курсу з тим, щоб 2016 рік став роком стабілізації й економічного зростання для України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter