этот материал доступен на русском

Фонд гарантування може скасувати продаж активів «Дельта Банку» майже на 5 мільярдів - побачив змову

18:58, 14 червня 2019
Фінанси
325 0
Фонд гарантування продовжив ліквідацію «Дельта Банку» / фото zn.ua

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб може скасувати результати торгів, під час яких фінансова компанія «Скай», яка належить Андрію Веревському, придбала пул активів «Дельта Банку», що ліквідовується, балансовою вартістю 4,8 млрд грн з дисконтом 96%.

Читайте такожФонд гарантування розкрив топ-5 схем виведення грошей із банків

Про це повідомила заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«Для нас важливо з'ясувати всі деталі безпрецедентного зниження ціни учасниками торгів. Цей актив перебуває у заставі Національного банку України і «Укрексімбанку», яким і повинні бути спрямовані кошти від його продажу. Тому на рівні виконавчої дирекції Фонду ухвалено рішення звернутися до цих заставних кредиторів для вироблення спільної позиції. Аж до скасування результатів торгів», - написала Рекрут.

Вона наголосила, що Фонд зробив усе від нього залежне для забезпечення прозорого і конкурентного аукціону, зробивши безуспішні спроби продати ці активи спочатку на англійських аукціонах - у 8 турів, відтак на голландських - у 7 турів.

«І лише в п'яти останніх з цих турів з'явилися покупці. Причому одні й ж. Прийнятну пропозицію більш ніж 906 млн грн, представлену на одному з цих етапів, було скасовано рішенням суду. І той самий покупець, компанія «Скай», який спочатку заявив цю ціну, потім запропонував мінімально можливу», - додала Рекрут.

Також вона висловила свою особисту оцінку подій, називаючи те що сталося наслідком змови учасників ринку, за традицією «освяченим» судом.

Як повідомляв УНІАН, Фонд гарантування виставив на торги пул активів «Дельта Банку», що ліквідовується, балансовою вартістю 4,8 млрд грн, переважно представлений правами вимоги і майновими правами за кредитами, а також дебіторською заборгованістю.

У забезпеченні по кредитах - привабливі об'єкти з переробки сільськогосподарської продукції, розташовані в Одеській області. Зокрема й промислова нерухомість, діючий олійно-жировий виробничий комплекс з обладнанням, 5,43 га земель для розміщення олійно-жирового комбінату, діючий олійно-жировий комбінат з виробництва маргарину, кулінарних і кондитерських жирів, соняшникової олії й майонезу.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб проводить ліквідацію «Дельта Банку» з жовтня 2015 року. Банк працював на ринку України з 2006 року і входив до групи найбільших банків. Його основними акціонерами були бізнесмен Микола Лагун з часткою в капіталі 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter