этот материал доступен на русском

Бізнесу хочуть дозволити використовувати смартфони замість касових апаратів

19:56, 10 вересня 2019
Фінанси
3227 0
Це дозволить підприємцям легко й без перешкод будувати "білий" бізнес / фото pravda.com.ua

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, згідно з яким підприємці зможуть замість класичних касових апаратів використовувати цифрові гаджети.

Читайте такожВ Україні запустили експеримент: смартфони та планшети дозволили використовувати замість касового апарату

За прийняття за основу відповідного законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" з детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг" проголосували 257 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, доповідаючи щодо законопроекту №1053, повідомив, що проект закону спрямований на скорочення тіньових схем в економіці.

"Ми запропонували нову систему обліку розрахункових операцій – електронний чек, який звільняє платника податків від необхідності купувати реєстратор розрахункових операцій (РРО, касовий апарат – УНІАН), здавати складну звітність, зберігати звіти. Це новий крок до "державі в смартфоні", це новий крок, який легко і без перешкод дозволить підприємцям будувати "білий" бізнес", - сказав він.

Співавтор альтернативного законопроекту №1053/1 Дар'я Володіна зазначила, що дана ініціатива також пропонує запровадити електронний чек і відмовитися від необхідності застосовувати традиційні касові апарати.

"Законопроект спрямований на впровадження заходів, спрямованих на виведення з тіньового обороту готівкових розрахунків та відбілювання товарообігу", - сказала вона.

Як додав народний депутат Ярослав Железняк, законопроект дозволяє в майбутньому перевести розрахункові операції з касових апаратів на цифрові девайси – ті самі смартфони, на які встановлено відповідне програмне забезпечення.

Проти прийняття законопроектів №1053 і №1053/1 виступив Андрій Ніколаєнко, який назвав їх "драконівськими", які під прапором "детінізації економіки створюють іншу проблему".

"Тінізація економіки починається не з малого і середнього бізнесу. Тінізація економіки починається з митниці, починається в податковій. Ми під приводом "держава в смартфоні" даємо можливість податкової здійснювати додаткові, начебто камеральні перевірки, але ми не скасовуємо виходити за заявами та перевіряти чи "кошмарити" бізнес у звичайному режимі. З іншого боку, ми вимагаємо робити РРО тим, хто цього не має робити", - сказав він.

Тому Ніколаєнко вважає, що "перед тотальною фіскалізацією" потрібно провести реформи податкової та митної служб і показати, що вони вже працюють по-іншому.

У підсумку депутати підтримали альтернативний законопроект, удвічі скоротивши термін підготовки його до другого читання.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2017 року Кабінет міністрів підвищив поріг річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів і послуг, які можна проводити без застосування касового апарата, з 200 тисяч гривень до 500 тисяч гривень.

З 1 липня 2015 року вимога щодо обов'язкового застосування РРО поширюється на платників єдиного податку третьої групи, а з 1 січня 2016 року зазначена вимога поширюється також на підприємців - платників єдиного податку другої групи.

З 8 травня 2017 року користуватися касовими апаратами зобов'язані всі продавці побутової техніки, комп'ютерів, смартфонів і іншої електроніки, незалежно від їх обороту або типу підприємства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter