этот материал доступен на русском

Президент підписав закон про концесію

17:20, 17 жовтня 2019
Фінанси
2236 0
Зеленський підписав закон про концесію / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про концесію», який передбачає запровадження єдиної процедури ініціювання та ухвалення рішення про здійснення державно-приватного партнерства для всіх форм державно-приватного партнерства, зокрема, концесії.

Читайте такожВ Україні три дороги можуть стати платними

Про це повідомила прес-служба президента. Зазначається, що документ відкриває нові можливості для співпраці держави та бізнесу.

«Очікується, що концесія забезпечить залучення інвестицій в соціальну, транспортну, енергетичну сфери, житлово-комунальну інфраструктуру, охорону здоров'я; сприятиме модернізації та створенню нової інфраструктури, ефективного управління об'єктами державної та комунальної власності, наданню якісних суспільних послуг та збільшенню фіскального простору держави», - йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначили, що документ вносить зміни до 25 законодавчих актів України з метою врегулювання відносин у сфері залучення приватного бізнесу в інфраструктуру на умовах державно-приватного партнерства.

«Він передбачає запровадження єдиної процедури ініціювання та ухвалення рішення про здійснення державно-приватного партнерства для всіх форм державно-приватного партнерства, зокрема концесії», - йдеться в повідомленні.

Також закон запроваджує прозору процедуру вибору концесіонера, передбачає можливість залучення до роботи комісії незалежних експертів; можливість залучення радників для підготовки концесійних проектів, конкурсної документації; надійні гарантії для концесіонерів та кредиторів; чітке регулювання права власності на об’єкт концесії, метою якого є збереження за державою/територіальною громадою права власності на об’єкт концесії.

У документі також передбачена процедура трансформації оренди в концесію у разі відповідного звернення з боку орендаря за умови внесення додаткових інвестицій.

Крім того, закон дає можливість заміни концесіонера у випадку неналежного виконання ним своїх зобов'язань.

Документом також врегульовано особливості концесії на ринках, які перебувають у стані природної монополії; особливості концесії щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг; фінансові питання у концесійних проектах; земельні питання та питання містобудування для реалізації проектів, що здійснюються на умовах концесії.

Крім того, закон дає можливість вирішення спорів у міжнародному комерційному або інвестиційному арбітражах, а також впроваджує прозору процедуру контролю та моніторингу виконання концесійних договорів тощо.

Як повідомляв УНІАН, 3 жовтня Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому закон про концесію, який передбачає можливість надання нефінансової підтримки інвестора і право держави замінити концесіонера.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter