этот материал доступен на русском

Зеленський підписав закони про електронні касові апарати та кешбек

17:49, 17 жовтня 2019
Фінанси
4950 0
Президент підписав закони про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг / фото УНІАН

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та зміни до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг.

Читайте такожПрезидент підписав закон про концесію

Як повідомили в прес-службі глави держави, ці закони спрямовано на захист легального бізнесу від недобросовісної конкуренції, виведення з тіньового обороту частки готівкових розрахунків, «сірого» товару, покращення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями.

Зазначається, що реалізація положень документів сприятиме підвищенню загального рівня податкової культури та захисту споживачів за рахунок поетапного розширення фіскалізації розрахункових операцій та впровадження інноваційних технологічних рішень у вигляді програмних реєстраторів розрахункових операцій як альтернативи класичним РРО.

Так, функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення. При цьому Державна податкова служба України повинна забезпечити програмним рішенням для використання суб'єктом господарювання програмного РРО безкоштовно, а реєстрація програмного РРО здійснюватиметься через електронний кабінет.

Щоб стимулювати споживачів отримувати чеки, законами пропонується запровадити з 1 жовтня 2020 року так званий механізм «кешбек», який передбачає можливість здійснення компенсації покупцеві (споживачеві) 100% вартості придбаних товарів (робіт, послуг) за рахунок частини штрафних санкцій за порушення вимог щодо РРО, застосовуваних за його скаргою.

Крім того, з 1 січня 2021 року підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн максимальний поріг річного доходу фізичної особи - підприємця на спрощеній системі оподаткування, яка може відноситись до другої групи платників єдиного податку.

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський підписав указ, спрямований на покращення умов для розвитку підприємництва, згідно з яким Кабінет міністрів має створити координаційну раду з питань розвитку малого та середнього підприємництва із залученням до її роботи представників громадських організацій, що представляють інтереси малого бізнесу.

У двотижневий строк за участю зазначеної ради має бути розроблено й внесено на розгляд парламенту законопроекти, спрямовані на лібералізацію умов і критеріїв віднесення фізичних осіб - підприємців до першої групи спрощеної системи оподаткування.

Також має бути підготовлено законопроект про запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОПів (крім тих, що здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) щодо дотримання ними порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter