этот материал доступен на русском

Українцям обіцяють прожитковий мінімум 30-40% від розміру зарплати

14:17, 12 грудня 2019
Фінанси
554 0
Парламентські слухання щодо прожиткового мінімуму заплановано на 18 грудня / фото УНІАН

Уряд має намір поступово збільшити прожитковий мінімум до фактичного рівня, який становитиме 30-40% від розміру середньої заробітної плати.

Читайте такожКабмін запропонував збільшити прожитковий мінімум вдвічі

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

За словами голови відомства Юлії Соколовської, затверджений Кабміном законопроект про відв'язування більшості виплат від прожиткового мінімуму дозволить підвищити прожитковий мінімум до фактичного рівня.

"Зараз є різні підходи до визначення суті "фактичного прожиткового мінімуму". І ми будемо рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тисячі гривень. А це - збільшення майже у два рази!" - цитує прес-служба Соколовську.

Як зазначила міністр соцполітики, реформа механізму застосування прожиткового мінімуму дозволить надавати допомогу тим, хто її реально потребує.

"У першу чергу це відчують на собі ті категорії населення, для яких соціальні виплати (що залежать від прожиткового мінімуму) є основним джерелом існування. Якщо ми говоримо про зміну у визначенні посадового окладу, то це стосується працівників бюджетної сфери, працівників державних органів, суддів та військовослужбовців", - додала вона.

Згідно з повідомленням, на 18 грудня заплановані парламентські слухання щодо прожиткового мінімуму.

Як повідомляв УНІАН, 11 грудня Кабінет міністрів України затвердив законопроект про зміни до Бюджетного кодексу, які передбачають скасування прив'язки заробітних плат і різних виплат до прожиткового мінімуму.

Прожитковий мінімум в Україні з 1 грудня становить 2102 гривні для працездатних осіб та 1638 гривень для осіб, які втратили працездатність. Для дітей до 6 років - 1779 гривень та 2218 гривень для дітей від 6 до 18 років.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter