Прем'єр-міністр Олексій Гончарук / REUTERS

Україна може отримати 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в 1-му кварталі 2020 року, заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук на спільній прес-конференції з віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом.

Читайте такожМісія МВФ продовжує роботу в Україні: у Кабміні дали коментар

"Ми очікуємо, що цей транш, про який я говорив, може бути отримано в першому кварталі цього року. Тобто найближчим часом, у найближчі тижні, місяці", - сказав він.

Домбровскіс підтвердив слова Гончарука, зазначивши, що програма макрофінансової допомоги пов'язана з програмою Міжнародного валютного фонду, яка знаходиться в процесі розгляду.

"Програма макрофінансової допомоги така ж, як і реалізація програми МВФ, у процесі. Якщо все пройде добре, то це може бути в першому кварталі року", - сказав він. І додав, що поки що ця програма не закінчена, рано говорити про новий проект макрофінансової допомоги.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці 2019 року міністр фінансів України Оксана Маркарова заявляла, що угода з Міжнародним валютним фондом дозволить отримати 500 мільйонів євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу на вигідних умовах в найближчі місяці.

Україна і Міжнародний валютний фонд досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування обсягом 5,5 мільярда доларів. Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів МВФ.