Банкір розповів, що буде з курсом долара найближчим часом / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Наприкінці червня загальна ситуація на валютному ринку багато в чому нагадуватиме ситуацію, що спостерігалася протягом місяця. Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, так само діятиме режим "керованої гнучкості", що означає можливі періодичні зміни курсових напрямків, валютний коридор залишиться в попередніх межах, а допустимі курсові відхилення у тижневому розрізі залишаться в прогнозовано-сталому вигляді.

"Звісно, наприкінці тижня може стати помітним "подмух" прискореної інфляції – насамперед через зміну тарифу на електроенергію та майбутній перегляд акцизної ставки на пальне. Крім того, Нацбанк прогнозує, що у другому півріччі інфляційні очікування будуть в межах 5-6%, що збігається з попереднім прогнозом у 8,2% інфляції за підсумками 2024 року. Однак девальвація гривні, якщо порівнювати з травнем, буде мізерною", – сказав експерт.

Лєсовий додав, що нещодавнє зниження облікової ставки до 13%, разом з ухваленням Стратегії розвитку кредитування, наштовхують на думку, що курсові катаклізми будуть малоймовірними.

Відео дня

Крім цього, банкір зазначив, що для розуміння подальшої долі економіки країни важливим є анонсоване отримання $4,2 млрд макрофіну від МВФ та ЄС, а також ухвалення рішення про надання країнами G7 кредиту на $50 млрд, що гаситиметься коштом країни-агресора.

Таким чином, можна розраховувати, що з 24 по 30 червня основні показники валютного ринку у тижневому розрізі залишаться на стабільному рівні:

  • коридори валютних змін: на міжбанку 40-41 грн/$ та 43-45 грн/€, на готівковому ринку 40-41,2 грн/$ та 43-46 грн/€;
  • щоденні курсові зміни: на міжбанку — до 0,2-0,3 грн, у банках — до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах — до 0,5 грн;
  • середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку: залежно від валюти до 0,3-0,5 грн;
  • тижневі курсові відхилення очікуються в межах 2% від початкового понеділкового курсу.

"Отже, завершення червня стане логічним наслідком всього місяця: курсові коливання відбуватимуться ледь не щодня, однак в нових коридорах. Хоч гривня і залишатиметься досить міцною, проте інфляційний тиск стане більш помітним вже з початком липня, що може відобразитися на курсових показниках", – резюмував Лєсовий.

Курс валют в Україні

Готівковий курс долара до гривні в банках України у четвер, 20 червня, знизився на 3 копійки і складає 40,95 грн за долар в середньому. Середній курс євро до гривні сьогодні не змінювався і складає 44,20 грн за євро.

Курс долара до гривні у "ПриватБанку" у четвер, 20 червня, не змінився і складає 40,95 грн за долар. Курс євро у фінустанові сьогодні також не змінювався і складає 44,25 грн за євро.

Вас також можуть зацікавити новини: