Олег Бахматюк прокоментував рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду

Акціонер одного з найбільших агрохолдингів України "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк прокоментував рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, який заочно постановив взяти його під варту.

Про це йдеться в заяві Бахматюка, опублікованій прес-службою агрохолдингу.

"Рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, яке скасувало законне рішення першої інстанції, є демонстрацією політичної заангажованості цього судового процесу і було, на жаль, прийнято при безпосередньому втручанні директора НАБУ Артема Ситника, який вважає мене особистим ворогом і діє з мотивів особистої помсти, нехтуючи правосуддям. Артем Ситник, за моїми даними, особисто їздив у ВАКС і де-факто втручався в процес. Прямим доказом цього є те, що в ідентичних справах тої ж Апеляційної палати ВАКС, наприклад, у справі Клименка і по справі Клюєва - було прийнято протилежне рішення, і суд відмовив у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", - заявив Бахматюк.

За його словами, сьогоднішнє рішення ВАКС незрозуміле з точки зору права і є нелогічним. "Таке рішення можна пояснити лише політичною кон'юнктурою, і воно не має ніякого відношення до принципів та норм українського та міжнародного права", - вважає він.

Бахматюк нагадав, що Ситник при підготовці засідання нібито перебуває в тісному контакті з суддями Апеляційної палати, щоб переконати їх у винесенні такого рішення.

Читайте такожПропозиція Бахматюка з врегулювання питання заборгованості банків найвигідніша для держави - Фонд гарантування вкладів

"Це відбувалося на тлі переговорів і моїх декларацій про готовність до співпраці для повернення коштів заборгованості в бюджет держави (нагадаю всім, що перший раз я запропонував віддати гроші державі два роки тому). Ми хочемо зберегти робочі місця, що надзвичайно важливо у період пандемії, світової економічної кризи, що торкнулася і економіки України. Ми хочемо зберегти підприємство - великого платника податків та важливого учасника економічних процесів. Ми хочемо бути позитивним прикладом вирішення ситуації, що виникла після безпрецедентної банківської чистки, яка проводилася НБУ в 2014-2015 роках, коли з ринку були виведені більшість українських банків. Хочемо бути прикладом таких ініціатив для інших банків і їх власників, що було б в інтересах держави", - йдеться в тексті заяви.

"На жаль, люди, які з нами воюють, використовуючи свої можливості і свій вплив, не діють в інтересах України, знищуючи велику компанію, великого платника податків, великого роботодавця. Вони діють у власних інтересах. Вони діють на підставі власних амбіцій і небажання визнавати власні помилки і незаконність своїх дій. Шкода, що Апеляційна палата ВАКС скасувала законне рішення першої інстанції і прийняла в свою чергу незаконне рішення, яке буде оскаржено в міжнародних судах як таке, що суперечить принципам верховенства права", - переконаний Олег Бахматюк.

Він також констатував, що рішення ВАКС зупинило рух на шляху до мирного вирішення питання повернення заборгованості банків.

"Це стало демонстрацією, що хороші ініціативи з позитивними економічними наслідками нашій державі, на жаль, нецікаві. Що такі люди, як Ситник і його оточення, використовуючи своє службове становище та політичний вплив, можуть безкарно розправитися з людиною, яка дозволила собі озвучити чітку принципову позицію стосовно директора НАБУ і його дій і методів", - пояснив Бахматюк, називаючи ситуацію, що склалася, несподіваною через її абсурдність і неправомірність.

Ситуація, пояснює Бахматюк, показує, що громадяни України є незахищеними перед політичною кон'юнктурою, і можуть бути покарані за свою позицію повним порушенням правових норм.