Українська економіка повністю оговтається від коронакризи у 2022 році / REUTERS

Українська економіка зростатиме у 2021 році й повністю надолужить втрати від коронакризи у 2022 році.

Читайте такожНайбільша криза з часів Великої депресії: МВФ прогнозує найбільший за сто років обвал світової економіки

Про це передає прес-служба Національного банку з посиланням на щоквартальний інфляційний звіт НБУ.

За прогнозом НБУ, українська економіка у 2021-2022 роках зросте на рівні 4% валового внутрішнього продукту шляхом приватного споживання.

"Основним драйвером зростання ВВП на рівні 4% у 2021-2022 роках залишатиметься приватне споживання. На етапі відновлення економіка потребуватиме нарощування імпорту, зокрема інвестиційного, тому поточний рахунок платіжного балансу після "плюсового" 2020 знову повернеться до дефіциту", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що під впливом пожвавлення економіки, нинішнього ослаблення гривні, а також підвищення мінімальної зарплати, дещо прискориться і зростання цін. У 2021 році інфляція становитиме 6,5%, а у 2022 році - 5%.

Прогноз з безробіття в Україні

Очікується також подальше покращення ситуації на ринку праці, в тому числі зниження рівня безробіття і зростання не лише номінальної, а й реальної заробітної плати.

"Рівень безробіття після стрибка майже до 10% у 2 кварталі поступово повертається до нейтрального рівня. Доходи українців після нетривалої паузи на етапі жорсткого карантину відновили зростання. Подальше пожвавлення економіки й зростання соціальних стандартів підтримає цей процес. Номінальна зарплата зросте на 9% у 2020 році та на 16% в наступному. Реальна - на 6,2% та 9,5% відповідно", - сказано в повідомленні.

Що цьому передувало

  • Через карантинні обмеження, введені Кабінетом Міністрів з 12 березня 2020 року, ВВП України в першому півріччі скоротився на 6,5%, у тому числі в другому кварталі – на 11%.
  • За прогнозами Міжнародного валютного фонду, падіння економіки України у 2020 році становитиме 7,7%.
  • Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує падіння реального ВВП України у 2020 році на 6%.
  • Падіння валового внутрішнього продукту України за підсумками восьми місяців 2020 року сповільнилося до 5,8% після падіння на 6,2% за підсумками січня-липня.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram