В Україні хочуть стимулювати бізнес працевлаштовувати ветеранів на рівні закону / скріншот

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №10261, який передбачає гарантоване право ветеранам війни, в тому числі й особам з інвалідністю, на працевлаштування. Таку ініціативу запропонував член аграрного комітету ВРУ, народний депутат України від політичної партії "ЗА МАЙБУТНЄ" Сергій Лабазюк.

Він зазначив, що за даними Мінветеранів, кількість учасників війни складає понад 176 тис. осіб, учасників бойових дій - понад 493 тис. осіб, осіб з інвалідністю внаслідок війни - понад 68 тис. осіб.

"Будемо відверті - цифри зростатимуть. Але головне - більшість цих людей працездатні та бажають соціалізуватися. Наша задача, як соціально відповідального суспільства, бізнесу, підприємництва, забезпечити їм таку можливість. Тим паче, що ветерани війни мають ту спеціалізацію, яка наразі є дефіцитною через мобілізацію - водії, електромонтери, слюсарі, машиністи та інші. Це особливо важливо для агросектору, переробної промисловості, металургії тощо", - наголосив Лабазюк.

Відео дня

Водночас, за його словами, дана ініціатива враховує реальні можливості українських підприємців і не зіштовхне їх зі штучними проблемами.

Зокрема, пропонується встановити норматив робочих місць для ветеранів у розмірі 2% від штату та збільшити норму робочих місць для осіб з інвалідністю (що включатиме й осіб з інвалідністю внаслідок війни) з 4% до 5%.

Сергій Лабазюк також додав, що нещодавно також зареєстрували проект закону №10185 для стимулювання дотримання агробізнесом вимог щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі й внаслідок війни.

"Сьогодні свідомий агробізнес підтримує політику інклюзивності та дотримується відповідного законодавства, а держава зі свого боку підтримує його. У проєкті закону №10185 ми пропонуємо встановити норму працевлаштування осіб з інвалідністю - 4% відсотки від числа штату. У разі, якщо агропідприємство не дотрималося закону, воно втрачатиме можливість отримання державної підтримки. Більш ніж переконаний, що таких випадків буде дуже мало, однак це ще один стимулювальний механізм для агробізнесу брати на роботу людей з інвалідністю", - резюмував Лабазюк.