Мінімальна зарплатня перевищує 20 швейцарських франків на годину / фото УНІАН Володимир Гонтар

Женевський кантон (Швейцарія) встановив найвищу у світі мінімальну зарплатню.

Про це повідомляє CNN. Мінімальна зарплатня становить 23 швейцарських франка на годину ($25),

Читайте такожРада підвищила мінімальну зарплатню в Україні

Референдум

Як пише видання, на референдумі 58% голосів було віддано на підтримку цього рішення. За встановлення такої мінімальної зарплатні виступала коаліція профспілок, яка проголосила за мету боротьбу з бідністю, підтримку соціальної інтеграції.

Женева стала четвертим з 26 кантонів, які провели голосування з даного питання.

Кого це стосуватиметься

Нова мінімальна зарплата торкнеться близько 6% працівників, наголошується в заяві державного радника Женеви Мауро Поджіа. Профспілки уточнюють, що безпосередньо виграють від встановлення високої мінімальної зарплати приблизно 30 тис.осіб, дві третини яких - жінки.

За словами Поджіа, при 41-годинному робочому тижні нова мінімальна зарплата дає дохід близько 4 тис. швейцарських франків на місяць (приблизно $4347).

Профспілки констатують, що пандемія коронавірусу підтвердила, що значна частина швейцарців не можуть дозволити собі жити в Женеві. Зазначається, що розмір мінімальної зарплати - це лише "мінімум, який не дасть впасти за межу бідності".

Межа бідності

За оцінками Федерального статистичного управління Швейцарії на 2018 рік, межа бідності для сім'ї з двох дорослих і двох дітей становила 3968 франків.

Хронологія подій

18 травня 2014 року у Швейцарії провели референдум про введення найвищої у світі мінімальної зарплати.

19 травня 2014 року швейцарські громадяни відкинули на референдумі пропозицію щодо встановлення в країні мінімальної зарплати в розмірі 22 франка (18 євро на годину). Проти проголосували 76 відсотків швейцарців.

Прихильники ініціативи посилалися на те, що в деяких містах країни, зокрема в Цюріху, Берні та Женеві, вижити на суму менш як 4 тисяч франків на місяць проблематично. 

Противники пропозиції, включаючи уряд країни, наполягали на тому, що життєві стандарти у Швейцарії й так високі, а рівень безробіття низький. У разі введення мінімальної зарплати зайнятість може скоротитися. Невдоволення висловлював і малий бізнес, особливо фермери: на їхню думку, зарплати від 4 тисяч франків на місяць могли стати для них руйнівними.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram