Федоров запросив білоруські IT-компанії в Україні / фото УНІАН

Міністерство цифрової трансформації готове створити необхідні умови для комфортного переїзду до України білоруських IT-компаній і фахівців у зв'язку з обмеженнями інтернет-зв'язку в Білорусі.

Читайте такожБілорусь охоплено протестами: що відбувається з країною просто зараз (наживо)

Про це повідомив віце-прем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Разом з українським IТ-бізнесом Міністерство цифрової трансформації готове створити всі необхідні умови для комфортного переїзду IТ-компаній і фахівців в Україні. Українська IТ-компанія може запросити до себе на роботу такого іноземця. З документів він надає компанії лише копії свого паспорта з завіреним перекладом і кольорове фото 3,5 см на 4,5 см. Потім компанія звертається із заявою в центр зайнятості, до якого додає копії паспорта іноземця, фото і проект трудової угоди з ним. протягом 5-7 днів центр зайнятості видає такий дозвіл. все. Іноземець може легально проживати та працювати в Україні", - написав він.

Умови переїзду айтішників до України

Крім цього, за підтримки уряду Мінцифри забезпечило можливість мігрувати в Україні за квотами для 5 тисяч висококваліфікованих ІТ-фахівців. Вони можуть отримати посвідку на проживання і роботу в Україні протягом 10 років.

Федоров повідомив, що 5 тисяч квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість IT-компаній: Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 іноземних фахівців, Харківська - 700, а Київ - 2,5 тисячі.

Також віце-прем'єр заявив, що Мінцифри готове в режимі 24/7 сприяти та консультаційну підтримку іноземним IТ-фахівців, які готові до переїзду в Україну.

Запрошення білоруських ІТ-фахівців

  • Асоціація IT Ukraine, яка об'єднує понад п'ятдесят IT-компаній, у зв'язку з протестами в Білорусі та існуючими там проблемами з інтернетом, пропонує білоруським IT-компаніям базову підтримку, що дозволяє зберегти відносини з клієнтами й партнерами, а також продовжити роботу над існуючими проектами.
  • У Білорусі тривають протести незгодних з результатами президентських виборів, що пройшли 9 серпня, на яких згідно з інформацією Центральної виборчої комісії Білорусі переміг чинний президент країни Олександр Лукашенко.
  • Також під час протестів в країні фіксуються проблеми з оптичним і мобільним інтернетом.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram