этот материал доступен на русском

У Норвегії вже кожен другий новий автомобіль - електричний, лідером ринку стала Tesla

14:58, 02 липня 2019
Транспорт
698 0
Ілюстрація REUTERS

У Норвегії майже третина нових автомобілів, проданих у цій країні минулого року, були чистими електромобілями. Минулого місяця повноцінні електромобілі становили майже половину в загальному обсязі проданих автомобілів. Частка електричних моделей становила 48%. Тобто, кожен другий проданий минулого місяця в Норвегії автомобіль — це чистий електромобіль.

Читайте такожПродажі електромобілів в Україні зросли в 1,7 рази: що купують

Основний внесок у цей поки недосяжний для інших країн результат внесла компанія Tesla, пише itc.ua.

У Норвегії, де компанія Ілона Маска є незаперечним лідером (як в сегменті електромобілів, так і в цілому), тільки минулого місяця Tesla продала 3760 автомобілів, що відповідає частці 24,5%. Це більше, ніж VW і Toyota, які займають друге і третє місце з продажу разом узяті. Найбільш продаваною є молодша модель Model 3, яка становила майже 80% у загальному обсязі поставок (2 999 штук). З початку року компанія продала в Норвегії 12 605 автомобілів, зайнявши 16,1% ринку.

false

Як відомо, Норвегія прагне, щоб до 2025 року всі 100% проданих нових автомобілів були електричними. За нинішніх темпів зростання продажів електромобілів ця мета здається цілком досяжною. Успіхи Норвегії в пересаджуванні громадян зі звичайних автомобілів на гібриди або електрокари зумовлені не тільки перевагами її жителів і грамотній урядовій політиці зі щедрими податковими пільгами. Населення цієї чималої за площею країни становить лише близько 5,5 млн осіб. За цим показником країна займає 119-те місце у світі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter