Міністр інфраструктури Олександр Кубраков / фото УНІАН

Наказ Міністерства інфраструктури про порядок списання вантажних залізничних вагонів із перевищеним терміном нормативної експлуатації буде підписаний до кінця листопада.

Про це в п'ятницю, 19 листопада, заявив голова відомства Олександр Кубраков, виступаючи на міжнародному економічному форумі DEF-2021 у Дніпрі

"Я можу заспокоїти, що наказ буде підписаний максимум тиждень-два... Я думаю, що не буде проблем із цим питанням", - сказав міністр.

Відео дня

За його словами, можливі спроби окремих великих компаній-вантажоперевізників зірвати набуття наказу чинності за допомогою судових позовів - не увінчаються успіхом.

"Навіть якщо якісь окремі гравці ринку захочуть його зупинити через якісь там судові позови - я не думаю, що це проблема. Є механізм протидії цьому. Але я все-таки налаштований (оптимістично) і розумію що більшість гравців ринку повинні бути адекватними", - підкреслив Кубраков.

Він також наголосив на необхідності оновлення вагонного парку та неприпустимість подальшого використання в перевезеннях зношених вагонів. Голова Мінінфраструктури нагадав, що сусідні країни раніше вже ухвалили рішення про виведення з експлуатації зношених вантажних вагонів – після чого ці списані вагони задешево скупили і привезли в Україну окремі великі компанії-вантажоперевізники.

"Усі країни навколо нас це зробили, у кого потужні залізниці. Скрізь майже новий рухомий склад і виключно ми, українські залізниці - отримали весь цей металобрухт до себе, дозволили це зробити раніше, завезти сюди весь цей мотлох. А зараз він їздить по наших залізницях і знищує нашу інфраструктуру", - підкреслив міністр.

Він висловив сподівання, що вантажоперевізники та вагонобудівники підпишуть спільний меморандум із Мінінфраструктури щодо оновлення вагонного парку в країні.

"Ми не будемо нікого фізично змушувати його підписувати. Але я вважаю, що нормальний адекватний бізнес, виробники, учасники ринку - вони повинні брати участь і підписати цей меморандум. За кілька років ми побачимо тисячі й тисячі нових вантажних вагонів, піввагонів на наших залізницях", - резюмував Кубраков.

Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури спільно з УЗ планує запустити програму поступового обмеження терміну експлуатації вагонів і будівництва нових вагонів замість списаних.

З цією метою Мінінфраструктури розробило й опублікувало проект наказу про порядок списання зношених вагонів.

За словами заступника голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, програма поступової заміни зношених вагонів новими реанімує вагонобудування, одну з найважливіших галузей української промисловості.