Ціни на вживані авто продовжать зростати / Ілюстрація / REUTERS

В Україні дорожчають вживані автомобілі, ціни продовжать рости й далі, прогнозує автоексперт Олександр Товстоног.

Про це він сказав у коментарі "Сьогодні". За його словами, цьому сприяють кілька причин: сезон, відкладений попит з минулого року і відсутність нових машин через дефіцит чіпів і напівпровідників.

"Дистриб'ютори через те, що 2020 рік був спокійним і на багатьох ринках він провалився на 10-20%. Вони і замовляли на 2021 рік в спокійному режимі автомобілі. Квоти були невеликі, вони не знали яким буде 2021 рік і дуже акуратно замовляли кількість. Відповідно виробники на цю кількість орієнтувалися", - пояснив експерт.

"Шаленого подорожчання" вживаних авто Товстоног не прогнозує. Пояснює: все залежатиме від того, як дистриб'ютори нових машин та імпортери "вирулять" у 2022 рік.

Читайте такожПільгам кінець: хто, коли й на скільки штрафуватиме власників "євроблях" і вилучатиме їх"Зараз прогнози такі невтішні, песимістичні, що у них будуть обмежені дуже квоти, дуже мало машин. Відповідно люди будуть нові машини довго чекати - дефіцит буде продовжуватися, посилюватися. І тоді може бути зростання ціни. Я думаю, в межах 5-10% не більше", - прогнозує він.

Як уточнив експерт, більше подорожчання може бути на дефіцитні моделі, проте істотно ціни на старі авто не зростуть через відсутність відповідних передумов.

Вас також можуть зацікавити інші новини: