Зарядні станції Tesla Supercharger з'являться в Україні не раніше 2022 року / REUTERS

З'явилося оновлення за термінами появи в Україні станцій швидкої зарядки Tesla Supercharger - нові дані вказують, що раніше 2022-го вони не з'являться.

Читайте такожПам'ять гіперлупа: Кабмін замахнувся на виробництво електрокарів в Україні

Про це повідомляє AutoGeek з посиланням на заяву експерта транспортних інновацій в офісі реформ при Міністерстві інфраструктури України Марину Кітіну в рамках нещодавнього Київського міжнародного економічного форуму.

Відео дня

"Як би не прикро було це визнавати, але в приватному листуванні співробітник компанії Tesla Стівен Альтман-Річер (з департаменту розвитку бізнесу) повідомив нам, що компанія не має наміру будувати в Україні зарядні станції Tesla Supercharger до 2022 року, попри плани зробити це значно раніше", - цитує Кітіну джерело.

Що цьому передувало

  • Спочатку Tesla планувала побудувати дві станції Supercharger в Житомирі та Львові ще у 2016 році, але потім кілька разів переносила терміни.
  • У 2018 році глава Tesla Ілон Маск особисто підтвердив появу в Україні зарядних станцій Tesla Supercharger у 2019 році, але цього не сталося.
  • На початку 2020-го голова Tesla Club Ukraine Назар Шимоне-Давида заявив, що вже в першому кварталі в Україні з'явиться не дві, як планувалося спочатку, а відразу три станції Supercharger. Однак станції так і не з'явилися.
  • І ось зараз стало відомо, що Tesla зараз не планує будувати станції Supercharger в Україні раніше 2022-го.
  • Tesla відкрила першу швидку зарядну станцію Supercharger для своїх електромобілів в Каліфорнії у 2012 році.
  • Минулого року Tesla представила третє покоління станцій швидкої зарядки Supercharger V3 з подвоєною потужністю 250 кВт, і найпопулярніша модель Model 3 підтримує цю потужність зарядки (всього за п'ять хвилин можна отримати ще 120 км до запасу ходу). Попередні покоління станцій Supercharger забезпечує вихідний струм потужністю 120 кВт до 145 кВт.
  • На сьогодні по всьому світу налічується 1971 станція швидкої зарядки Tesla Supercharger з 17 467 точками підключення електромобілів.