Укрзалізниця закупила кондиціонери для вагонів / Фото УНІАН

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 17 липня за результатами тендеру замовила АТ «Завод Екватор» кондиціонери для пасажирських вагонів на 14,49 млн грн.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на дані в системі "Прозорро".

Згідно з умовами договору, до кінця поточного року виробник повинен поставити 15 комплектів покрівельної системи кондиціонування повітря АВК-25 за 966 тис. грн за штуку.

Моноблочні кондиціонери мають продуктивність 4 тис. куб. м/год. Комплект для одного пасажирського вагона включає: один компресор; вентилятор припливний; вентилятор обдуву конденсатора; перетворювач напруги живлення обладнання кондиціонеру; заслінка зовнішнього повітря; повітронагрівач електричний; фільтр повітряний; теплообмінні апарати; прилади автоматики; амортизатори для кріплення до вагона.

Ціна угоди на 15% нижче очікуваної вартості закупівлі у 17,05 млн грн.

Читайте такожСБУ викрила масштабні розкрадання коштів в «Укрзалізниці»

Як повідомлялося, в січні філія "Центр забезпечення виробництва" АТ "Укрзалізниця" за результатами тендерів замовив у АТ "Завод Екватор" кондиціонери для пасажирських вагонів на загальну суму 28,43 млн грн за 1,5 млн грн за штуку. Мова йшла про кондиціонерах АВК-25, але виготовлених з інших кресленнях.

Найдорожчим і найпотужнішим серед кондиціонерів, ціни які зараз є в інтернет-магазинах, є канальний інверторний Mitsubishi Heavy FDU250VS за 323 тис. грн. Він має продуктивність охолодження 25 кВт і обігріву 28 кВт, тобто приблизно на рівні вагонного охолоджувача. Однак ціна кондиціонера у магазині в три рази менше ціни для залізниці.

У прес-службі "Укрзалізниці" раніше відзначали, що порівнювати ціни систем кондиціонування для пасажирських вагонів з побутовими кондиціонерами некоректно.

Виробник "Завод "Екватор" належить голові наглядової ради Сергію Кантору - депутата Миколаївської міськради від партії "Наш край", а директором заводу є Юрій Неділько.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «КМГ Трейд» Максима Ковальчука. Воно пропонувало кондиціонери КВ-1-28 виробництва харківського МК «Енергозберігання», яким володіють МПП «Нова техніка» Віктора Барського і ТОВ «МКЕ» Любові Волокіти.

ТОВ «Фінансово-промислова компанія «Атомстройсервіс» з кондиціонерами АВК-25 виробництва того ж самого «Заводу Екватор» не допустили до аукціону, бо воно не сплатило забезпечення тендерної пропозиції та не надало документ «Дані на товар».

Як повідомляв раніше УНІАН, як відзначають журналісти, розцінки на паливо з початку року почали падати, але «Укрзалізниця» продовжує закуповувати масла за космічними цінами, ще й на непрозорих тендерах.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram