Місцеві вибори 2020 - правила голосування для хворих на COVID-19 від МОЗ / фото УНІАН

Читайте такожДля Степанова похід на вибори в Одесі - це пряме прохання Зеленського, в якому він не міг відмовити - експерт

Як передає кореспондент УНІАН, під час брифінгу міністр заявив, що участь у виборах - це конституційне право громадянина.

"Якщо людина перебуває з COVID-19, вона повинна відповідно звернутись до територіальної виборчої комісії, якщо не зраджує пам'ять, то до 20:00 останньої п'ятниці в переддень голосування, і залишити свою заяву, що вона може проголосувати вдома у зв'язку із хворобою", - сказав Степанов.

За його словами, у день голосування до такої особи додому має приїхати виборча комісія, щоб людина змогла проголосувати.

12 вересня у ЦВК розповіли попередній алгоритм проведення місцевих виборів в умовах карантину. За словами представника комісії Сергія Постівого, ЦВК допускає пропуск у приміщення громадян з симптомами застуди і підвищеною температурою.

Для таких відвідувачів комісія пропонувала облаштувати окрему кабінку, яку щодві години повинні були дезінфікувати. Крім того, Постівий поділився й іншими пунктами процедури.

Місцеві вибори 2020: що відомо

  • 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня (№3809).
  • Вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад не призначили у зв'язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ та міст.
  • 30 серпня Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram