Відкрито кримінальне провадження / фото: ГУ НП Сумщини

На Сумщині поліція припинила спроби так званого «голосування» виборців на незаконно створеній виборчій дільниці у селі Соснівка Конотопського району області.

Як повідомила кореспонденту УНІАН старший інспектор відділу комунікації поліції Сумської області Олена Шевченко, інформація про діяльність під час виборів не справжньої ДВК надійшла у вигляді рапорту від працівника поліції, що перебував на місці події.

«Діяльність незаконної виборчої дільниці в с. Соснівка працівники конотопської поліції виявили під час моніторингу в мережі Інтернет подій, пов‘язаних з передвиборчою кампанією, та ситуації щодо організації самостійної Соснівської ОТГ. Деякі жителі села не мали бажання, аби їх село увійшло до складу Попівської ОТГ, тож у селі з цього приводу неоднозначна ситуація», – зазначила Шевченко.

На вказане місце події виїхали працівники Конотопського відділу поліції, слідчого управління ГУНП в області.

Наразі з‘ясовано, що до організації цієї «виборчої дільниці» може бути причетний один із місцевих підприємців, проте дана інформація ще уточнюється.

«На даний час на місці події проводяться слідчі дії», – наголосила Шевченко.

За її інформацією, голосування на «фейковій» ДВК припинено, люди в середину приміщення не допускаються; правоохоронці готуються зайти до приміщення на законних підставах з дозволу прокуратури, щоб продовжити слідчі дії.

«За фактом роботи несправжньої ДВК відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 (перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права) ККУ. Зловмисникам загрожує обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк», – підкреслила Шевченко.

На уточнююче питання УНІАН, як могла статися подібна історія, Шевченко розповіла, що в с. Соснівка всі попередні вибори проходили у центрі населеного пункту у приміщенні місцевого будинку культури. На цей раз зазначене приміщення було визнане непристосованим до проведення місцевих виборів. Тож виборчу дільницю розмістили на краю села у приміщенні сільської лікарської амбулаторії.

«Цим скористалися невідомі особи, які за попередньою змовою між собою, самовільно розмістили в будинку культури так звану «додаткову» виборчу дільницю, самостійно виготовили виборчу документацію, в тому числі надруковані «власними силами» бюлетені. Місцеві виборці по інерції йшли голосувати до будинку культури, не знаючи, що справжня ДВК розміщена в іншому місці. Поліція встановлює організаторів фейкової ДВК», – розповіла Шевченко.

Правоохоронці встановили, що особи, які організували імітовану дільницю, не тільки встановили передбачені законодавством реквізити, а й розіслали місцевим жителям запрошення на голосування.

Довідка УНІАН. Згідно з даними Державного реєстру виборців, ДВК №590211 розташована в с. Соснівка Конотопського р-ну Сумської обл. по вул. Перемоги, 2, у приміщенні холу сільської лікарської амбулаторії. Тут зареєстровані 765 виборців із трьох населених пунктів – сіл Соснівка, Вільне та селища Шевченківське.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram