Ештон занепокоєна звуженням демократичних свобод в Росії

20:15, 11 вересня 2012
Новини ЄС
0 0

В Європарламенті обговорили ситуацію

Страсбург. 11 вересня. УНІАН. Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон заявляє про свою стурбованість звуженням демократичних свобод в Росії.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на сесії Європарламенту в Страсбурзі.
«Це тренд, який викликає стурбованість у нас», - сказала К.Ештон.
Вона, зокрема, відзначила прийняття в Росії ряду нових законів, що обмежують права і свободи громадян, у тому числі законів про мирні демонстрації, про звуження можливостей одержання іноземного фінансування для неурядових громадських організацій, а також про обмеження свободи в Інтернеті.
При цьому, К.Ештон відзначила, що з травня нинішнього року спостерігається звуження діалогу між російською владою та громадянським суспільством.
У цьому контексті Верховний представник ЄС також нагадала про недавнє засудження трьох учасниць панк-групи Pussy Riot до двох років позбавлення волі за мирний «тривалістю менше хвилини» перформанс.
Вона наголосила, що ЄС зацікавлений у розвитку співпраці зі стабільною, демократичною та економічно розвиненої Росією, проте додала, що основною для економічної стабільності повинні бути права і свободи громадян.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter