Які ліки варто взяти із собою у відпустку / фото УНІАН

Щоб відпустку ніщо не затьмарювало, серед необхідних речей у багажі залиште місце для компактної аптечки.

Збираючи набір ліків, обирайте міні-упаковки. Ліки в компактних упаковках не займуть багато місця у валізі, пише Сегодня Lifestyle.

Які ж препарати необхідно взяти із собою?

Засоби від застуди: наприклад, краплі в ніс. Якщо ви їдете в країну із сухим повітрям, то краще запастися краплями, що містять морську воду або ефірні олії (вони не сушать носову оболонку). Візьміть також льодяники від кашлю та засоби від температури. Останні допоможуть зняти жар не тільки при застуді, але і в разі перегріву на сонці.

Відео дня

Знеболювальні засоби: при головних болях, як правило, допомагають цитрамон, спазмалгон, а при спазмах на допомогу прийде таблетка но-шпи.

Читайте також"Кровососи чекають на нас всюди": лікар попередив про початок сезону полювання кліщів на людей

Ліки від розладу: шлунок і кишечник гостро реагують на зміну їжі і клімату. Для таких неприємних випадків при собі потрібно мати протидіарейні засоби, ферменти, що допомагають травленню, а у разі отруєння допоможе активоване вугілля.

Проти алергії. Навіть якщо в сім'ї немає алергетиків, антигістамінні препарати треба брати обов'язково. Передбачити реакцію імунної системи на нові умови практично неможливо, тому краще бути напоготові.

Захист шкіри: крем з високим ступенем захисту від ультрафіолету; зволожувальний крем на випадок, якщо ви згорите; антисептики, якщо трапляться укуси або рани.

Заспокійливі: якщо збираєтеся летіти на літаку, візьміть із собою заспокійливі і розслаблюючі засоби (наприклад, корвалол, валер'янку).

Від укачування. Якщо довгі переїзди стають для вас тортурами, обов'язково візьміть з собою засоби від укачування. Вони знадобляться і на випадок морських подорожей та круїзів.

Крім таблеток, у вас повинні бути із собою такі речі, як пластир, бинти, перекис водню, йод або хлоргексидин. Якщо у вас іноді трапляються болі в серці, суглобах, у вас гастрит або алергія, обов'язково беріть із собою перевірені ліки – як правило, хронічні хвороби при зміні клімату загострюються.