В Інституті раку за призначення онкохворим безкоштовних ліків вимагали хабарі / фото УНІАН

Правоохоронці викрили лікарів Національного інституту раку (НІР) Міністерства охорони здоров’я на вимаганні хабарів від онкохворих за призначення безкоштовних медичних препаратів.

Як повідомляється на сторінці Департаменту захисту економіки Національної поліції України, 16 серпня правоохоронці провели санкціоновані обшуки у службових осіб Національного інституту раку (НІР) Міністерства охорони здоров’я.

Читайте такожМОЗ розширило перелік безкоштовних ліків для українців

«Під час проведення слідчо-оперативних заходів правоохоронці задокументували факти вимагання та отримання лікарями неправомірної вигоди з громадян, які лікуються від онкологічних захворювань, а також від суб'єктів господарювання за перемогу у процедурах конкурсних торгів із закупівлі ліків та медикаментів для потреб Інституту раку», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, суми хабарів за призначення та видачу безкоштовних медичних препаратів онкохворим громадянам, закуплених для інституту за державні кошти, коливалися від 3 тис. до 70 тис. гривень, а суми «відкатів» за перемогу у тендері становили 15-20 % від загальної вартості укладених угод.

Під час проведення санкціонованих обшуків у службових приміщеннях Національного інституту раку та за місцем мешкання фігурантів було вилучено документацію, що підтверджує причетність лікарів до протиправної діяльності. Крім того, у службовому кабінеті одного з фігурантів вилучено 20 тисяч гривень.

На даний час поліція вирішує питання щодо повідомлення фігурантам про підозру в учиненні злочину, передбаченого за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram