Чоловіки скаржилися, що одна із змін молодшого медперсоналу не дозволяє ходити в туалет вночі / Фото nvdaily.ru

В Одеському обласному медичному центрі психічного здоров'я, в якому в червні під час пожежі загинули шість осіб, виявлено факти жорстокого поводження з пацієнтами.

Як повідомили УНІАН у прес-службі уповноваженого ВР з прав людини, моніторингову перевірку в серпні провели співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму та представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в південних областях країни.

Читайте такожВ Одесі лікаря звинувачують у смерті дівчини під час пластичної операції

«Під час візиту було встановлено факти, які можна оцінити, як жорстоке поводження з пацієнтами», - сказано в повідомленні.

Зокрема, у відділенні №21 чоловіки скаржилися, що одна зі змін молодшого медперсоналу не дозволяє ходити в туалет вночі. Перебуваючи на лікуванні, один пацієнт отримав перелом ноги і з травня фактично прикутий до ліжка. Цей чоловік стверджує, що за неохайність його б'є по обличчю і залякує санітарка. При цьому йому не забезпечили належний догляд, у результаті чого у нього з'явилися пролежні на тілі. Як уточнюється, призначене йому травматологами оперативне лікування досі не проведено.

Моніторингова група зазначила, що після пожежі в закладі, в результаті якої загинули пацієнти і медсестра, вживають заходів для забезпечення безпеки. Однак на вікнах залишаються решітки, навіть у тих палатах, які виходять на закрите подвір‘я з високою загорожею.

«Також неприємно здивував режим обмежень і навіть тих пацієнтів, які перебувають на лікуванні за власною згодою. Вони не можуть виходити за межі відділень, день проводять на обгороджених майданчиках, на лавках і гумових шинах», - сказано в повідомленні.

Читайте такожВ Україні заборонили кілька популярних антисептиків

Крім того, у відділенні №6 заходити до їдальні дозволено лише вишикувавшись по п’ять осіб.

До власних продуктів пацієнти мають доступ винятково у встановлений час (10:00 і 16:00).

Загалом у 28 відділеннях зараз лікування отримують близько однієї тисячі пацієнтів з психічними розладами. Розміщена лікарня в старих корпусах XIX-ХХ століть, які поступово ремонтуються.

Звіт за результатами візиту буде спрямовано керівництву Одеської обласної державної адміністрації, Міністерства охорони здоров'я України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Як повідомляв УНІАН, у червні в Одесі загорівся один з корпусів психіатричної лікарні (обласного медичного центру психічного здоров'я), розташованої на вулиці Воробйова. Загинули шестеро людей, зокрема й - медсестра.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram