этот материал доступен на русском

У регіони розподілили препарат для лікування туберкульозу, стійкого до лікарських засобів – МОЗ

11:22, 18 січня 2020
Країна
303 0
У регіони розподілили препарат для лікування туберкульозу / фото УНІАН

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Читайте такожУ вчительки львівської школи діагностували відкриту форму туберкульозу

"Розпочалися поставки в усі регіони країни високоефективного протитуберкульозного препарату Deltyba (деламанід), який критично важливий для комплексного лікування пацієнтів зі стійкістю до протитуберкульозних препаратів",- йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 9 січня перша частина з 1 тис. 617 курсів препарату надійшла в Україну.

В Україні препарат зареєстрований відповідно до наказу МОЗ від 30 січня 2019 року № 231. Його використання схвалено у квітні 2014 року Європейською агенцією з медпрепаратів (EMA) «як частину належного комбінованого режиму лікування легеневого мультирезистентного туберкульозу у дорослих, у випадках, коли через резистентність або погану переносимість препаратів не можна призначити ефективну схему лікування». Деламанід рекомендований ВООЗ для лікування лікарсько-стійкого туберкульозу.

Як повідомляв УНІАН, щорічно в Україні від туберкульозу помирає близько 4 тис. осіб.

За даними ВООЗ, близько 25% випадків туберкульозу в Україні є недовиявленими, тобто кожен п'ятий випадок. Згідно з розрахунками, у 2018 році на туберкульоз захворіли близько 36 тис. осіб, офіційно було зареєстровано 26,5 тис. нових випадків та рецидивів туберкульозу, із них - 23% ВІЛ-позитивних людей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter