МЗС України / REUTERS

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звертається до представників українського бізнесу із закликом об’єднати зусилля з Урядом України та міжнародними організаціями задля протидії коронавірусу в Україні.

Дмитро Кулеба наголосив, що на виконання доручення Президента України, Міністерство закордонних справ шукає за кордоном спеціалізоване медичне обладнання, медикаменти, засоби індивідуального захисту, тести на COVID-19 тощо.

Задля цього МЗС нині проводить переговори з Офісом Координатора системи ООН в Україні, місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та іншими міжнародними організаціями. Крім того, на засіданні уряду 20 березня саме Міністерство закордонних справ України було визначене координатором гуманітарної допомоги в умовах пандемії COVID-19.

Читайте такожМЗС відзвітувалось про повернення в Україну понад 28 тисяч українців

«У нинішній ситуації в МЗС є два ключових завдання. Перше: допомога громадянам, які «застрягли» за кордоном. Друге: пошук у всьому світі засобів для боротьби проти коронавірусу в Україні», — заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, першочерговими потребами України є тести для виявлення COVID-19, засоби індивідуального захисту для громадян і медиків, медичне обладнання, медикаменти, пошук за кордоном фахівців з боротьби з коронавірусом.

До процесу пошуку всього необхідного Україні у цей важкий час МЗС долучає міжнародні організації, міжнародних партнерів України, Світовий Конгрес Українців, і також закликає долучитися український бізнес.

«Я знаю, що нині непрості часи. Але ми зможемо вистояти у них лише разом. Я закликаю тих українських бізнесменів, які готові долучитися до боротьби за здоров'я та безпеку українців, об‘єднати зусилля», — додав міністр.

Міністерство закордонних справ закликає тих представників бізнесу, які зацікавлені у допомозі спільним зусиллям з протидії коронавірусу, пошуку необхідного для України за кордоном, звертатися до МЗС за адресою електронної пошти: [email protected]