Енергетичні напої призводять до інфаркту

17:48, 07 листопада 2007
Країна
1 0

Лікарі радять відмовитися від таких напоїв

Енергетичні напої можуть викликати інфаркт та інсульт через те, що вони підвищують кров`яний тиск, попереджають лікарі. Лікарі радять людям, які мають серцево-судинні захворювання або гіпертонію, повністю відмовитися від таких напоїв, повідомляє The Sun.

Вживання в день всього двох банок цих напоїв, що містять кофеїн і таурін, може мати сильний вплив. Значно підвищується кров`яний тиск, навіть у здорових людей.

Більшість енергетичних напоїв містять кофеїн і амінокислоту таурін. Обидві речовини впливають на частоту серцевих скорочень і тиск. Учені обстежували 15 здорових добровольців, чоловіків і жінок, які протягом одного тижня щодня випивали по дві банки енергетика, що містить 80 міліграм кофеїну. За два дні до експерименту, а також під час нього вони не вживали кофеїн ні в яких інших формах, повідомляє CBS News.

Протягом чотирьох годин після вживання напоїв в перший день верхній тиск у випробовуваних збільшився на 9 пунктів, на сьомий день – на 10. Тиск діастоли в обидва дні збільшився на 5 пунктів. Частота сердечних скорочень збільшилася на п`ять ударів в хвилину в перший день, на сім – у сьомий день.

Під час експерименту учасники сиділи на стільці і дивилися кіно. За словами Джеймса Каллуса з клініки Henry Ford Hospital в Детройті, де проводився експеримент, у здорових добровольців збільшення показників не представляло небезпеки, проте в осіб, які мають серцево-судинне захворювання або, які приймають препарати для нормалізації тиску, це може бути шкідливим.

Результати експерименту були представлені на наукових сесіях Американської серцевої асоціації (American Heart Association).

iplus

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter